Zdravie posilňuje medziľudské vzťahy.

Napriek zložitej situácií v našom zdravotnícke, nespokojnosti , lekárov, personálu a pacientov  stretol som sa na liečení v Diabetologickom ústave v Ľubochni z veľmi zodpovedným, milým a posilňujúcim prístupom všetkých zamestnancov ústavu.

            Už prvý deň príjem, prvotné vyšetrenia, ubytovanie prebehlo rýchlo. Ubytovacie priestory v historickej budove, Kolárovom dome po rekonštrukcii sú na veľmi dobrej úrovni. Izby sú 2-3 posteľové vybavené televízorom, novým nábytkom, sociálnym zariadením , všade je čistota, personál je prívetivý, úslužný.

 Po úvodných školeniach o stravovaní diabetikov v krásnych priestoroch Kolárovho domu, je pacientom poskytovaná diétna chutná  strava . Zdravotná starostlivosť, diétne stravovanie sa odráža na veľmi dobrých výsledkoch zdravotného stavu pacientov.

            Ústav v spolupráci s OU v Ľubochni organizuje kultúrne podujatia ako koncert dychovky, súťaž vo varení kotlíkového guľášu, vystúpenie hudobných skupín. Ľubochňa sa nachádza na začiatku Veľkej Fatry, je súčasťou Ľubochňanskej doliny , sú tu možnosti turistiky, športového vyžitia – tenisové dvorce, futbalové ihrisko, lyžiarsky vlek a podobne. Dominujú historické budovy, najme malá vodná funkčná elektráreň z roku 1904 na horskom potoku Ľubochňanka.

            To všetko blahodarné pôsobí na zlepšenie zdravotného stavu pacientov. Veľmi dobré medziľudské vzťahy medzi zamestnaniam, pacientmi, liečebná disciplína, vylučuje nesvári ako je používanie alkoholických nápojov, naopak vytvára kamarátsku, priateľskú atmosféru medzi všetkými.

            Vyjadrujem vďaku, hlbokú úctu všetky zamestnancom ústavu osobitne  vdeniu ústavu.

 

V Ľubochni 9. 7. 2018

 

 

                                                                                                          Pacient:

                                                                                                          Jozef Fecko z Brusnice

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.