35 ročník jazdecke preteky Giraltovce

Minulý víkend sa v Giraltovciach  konal obnovený 35.ročník Jazdeckých pretekov. Organizátorom bol novovzniknutý športový klub ŠK Slovan Giraltovce, mesto Giraltovce, Jazdecký klub Haniska - Prešov a Slovenská národná strana.

Súťažilo sa v 4 súťažiach: 1. cena primátora Giraltoviec Jana Rubisa. 2.cena firmy Rikostav Giraltovce,3.cena firmy SAV Praha. 4.cena firmy SESO Vranov,,, V roku 1978 usporiadalo vtedajšie JRD VF Giraltovce 1 ročník Jazdeckých pretekov na Topľanskej doline a to v obci Brezov. V tých časoch každoročne po žatve sa tieto preteky konali v Giraltovciach a v okolí. K organizátorom  sa postupne pripojili vtedajší TJ Slovan ZZ Giraltovce, mesto Giraltovce a JMC Lužany. Už pár rokov tu bola myšlienka obnoviť túto tradíciu, ktorá k Giraltovciam patrí. A tak sme sa na jar tohto roku rozhodli, že túto udalosť obnovíme a budeme v nej každoročne pokračovať. O rok by sme chceli dať laťku vyššie a usporiadať tieto preteky na medzinárodnej úrovni.,,povedal Jaroslav Olejár, prezident ŠK Slovana Giraltovce, riaditeľ pretekov.


Počasie nám prialo, prišla hádam tisícka návštevníkov. Víťazov dekorovala poslankyňa NRSR a podpredsedníčka SNS Eva Smolíková. Teší nás, vyjadrenie rozhodcov Jazdeckej federácie že to boli výborné preteky, no hlavne sa im páčilo krásne prostredie Parku mieru a kvalita povrchu parkúru, keďže je blízko rieky Topľa, ze je tu vlažná aj v tých najväčších horúčavách. Poďakovanie patrí predovšetkým sponzorom, bez ktorých by to nešlo. Finančne pomohol zabezpečiť tieto preteky honorárny konzul Ukrainy a poslanec VUC pán Stanislav Obický z Vranova. Sanitku zabespečil pán Jozef
Ľos Božík zo Svidníka.zdravotnú službu a hlavnú cenu do tomboly venovala Poliklinika Giraltovce. Poďakovanie patrí dalším sponzorom: František Štinčík, Jozef Ivan Dreviv,Jozef Malačina Radoma, Peter Vasičko Valkovce,Ján Chrzán Valkovce, pekáreň Ormix Giraltovce, Martin Mikula zelenina Giraltovce,Dušan Fečkanin Fijaš, Imrich Malačina Radoma,Jozef Slimák Svidník, Miroslav Sabol PD Ďurdoš, Dušan Kuzma Svidník, Dušan Gdovin Brezov. Ceny do tomboly venovala primátorka Humenného Jana Vaľová, Ján Foltýn Letisko Giraltovce, Eva Bajkušová potraviny Kuková,Pizza Chlista Giraltovce, Darina Vaňková potraviny Giraltovce,OD Lucia Giraltovce. Tešíme sa o rok zasa.

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.