Prečo má mesto Svidník novú webovú stránku?

Webstránka je prispôsobená pre hendikepovaných občanov a všetky texty i obrázky si môžu slabozrakí a nevidiaci tiež prechádzať.

„Mimoriadne dôležité je, že občan sa dostane k všetkým najdôležitejším kontaktom v jednom odkaze, že sa dokáže občan prihlásiť na portál a byť pravidelným odberateľom pre seba dôležitých údajov. Nezabudli sme však ani na množstvo informácií, ktoré sú staršieho dátumu a nie je prioritné nimi zapĺňať novú stránku, preto sme nechali odkaz aj na archív starej stránky. Stránka pôsobí moderne a veľmi príjemne, ale čo bolo najdôležitejšie pri jej tvorbe, je to, aby stránka neslúžila mestskému úradu, ale aby prioritne slúžila návštevníkom portálu. Prioritou preto bolo urobiť rýchle odkazy pre občanov na hornej lište, ktoré budú skrátenou formou navigovať človeka. Veríme, že naša snaha o modernizáciu a efektívnosť v získavaní informácií sa nám podarila, ale stále sme otvorení komunikácii s verejnosťou a zlepšovať aj tento nový portál,“ informovala PR manažérka mesta Svidník Kristína Tchirová. 

Od zriadenia prvej webovej stránky v roku 2008 prišli s novou stránkou mesta. „Spĺňa všetky náležitosti podľa Zákona č. 275/2006 Zákon o informačných systémoch verejnej správy. Stránku nám tvorila spoločnosť Webygroup. Naša nová stránka je prispôsobená pre hendikepovaných občanov a všetky texty i obrázky si môžu slabozrakí a nevidiaci tiež prechádzať,“ dodala K. Tchirová. (ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.