PRIEMIEROVÝ ROČNÍK DŇA PRVEJ POMOCI VO SVIDNÍKU NAPLNIL OČAKÁVANIA ORGANIZÁTOROV

Pri príležitosti svetového dňa prvej pomoci, ktorý pripadá na 8. septembra, zorganizoval Slovenský červený kríž, územný spolok Svidník, vydarenú akciu pre rodiny s deťmi v areáli svidníckeho Lesoparku.

„Dnešnú akciu sme sa snažili nastaviť do takej hravej podoby, aby sa deti čo najviac naučili, ale aby sa aj pritom zabavili. Jednotlivé stanovištia sú riešené formou rozprávok, napríklad máme tu Šípkovu Ruženku, ktorá zaspala, respektíve omdlela a deti ju musia oživiť, ďalej je tu stanovište A je to!, kde budú deti ošetrovať popáleniny, potom pri stanovišti Popoluška budú musieť deti ošetriť vytknutý členok. Aby si deti aj trochu zašportovali, tak mame pre nich pripravene stanovište Kocúr v čižmách, pri ktorom budú skákať vo vreci a na stanovišti Spiderman musia prejsť cez pavučinu. Za prejdenie všetkých stanovíšť budú deti odmenene,“ informoval Slavomír Sakalik, riaditeľ územného spolku SČK vo Svidníku. Riaditeľa takisto potešila aj veľká účasť rodičov a detí zo Svidníka a okolia, a verí, že sa toto podujatie stane tradíciou.

PÝCHOU SČK VO SVIDNÍKU JE NOVÁ ŠTVORKOLKA SO ZÁSTAVBOU

Od konca augusta tohto roku sa môže SČK územný spolok Svidník pochváliť s novou štvorkolkou so špeciálnou zástavbou. „Ešte v roku 2017 som napísal jeden projekt na ministerstvo vnútra, v ktorom som sa uchádzal o dotáciu na špeciálne terénne vozidlo – štvorkolku UTV. V tomto projekte sme boli úspešní, dostali sme dotáciu a určitou čiastkou nám prispelo aj mesto Svidník, a tak sme v marci tohto roku mohli štvorkolku zakúpiť. Ďalším krokom, ktorý som nosil v hlave už asi štyri roky, bolo vytvorenie špeciálnej zástavby na túto štvorkolku, ktorú nám na mieru vyrobil môj kamarát, hasič pri Kežmarku. Od 25. augusta teda môžeme užívať štvorkolku aj so špeciálnou zástavbou, ktorá nám bude slúžiť najmä na prevoz pacientov z ťažko prístupných terénov. Sám mám skúsenosť s prípadom, ktorý sa stal tu vo Svidníku môjmu kamarátovi, ktorého v lese privalil strom. Na pomoc mu išla sanitka, ktorá však pred rampou musela zastať. Ďalej sa dostali len hasiči, ktorí pacienta zviezli k sanitke na korbe džípu. Keďže nebol pevne zaistený, cesta lesom ho riadne poobíjala. Aj na tomto prípade som sa presvedčil, že moja myšlienka mať terénne auto so špeciálnou zástavbou je nevyhnutná, a preto som rad, že sa mi to po štyroch rokoch konečne podarilo zrealizovať,“ vysvetľuje Sakalik.

(lj)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.