Posledné zbohom

V sobotu minulý týždeň som sa dozvedel veľmi smutnú správu, zomrel Mišo Zozuľak. Keď umrie človek, je to vždy smutné. Keď umrie blízky človek, kamarát a priateľ, ten smútok je o to väčší. Mišo Zozuľak bol môj kamarát a priateľ.

Správa o jeho smrti bola pre mňa veľký šok. Vedel som, že bojuje s vážnou chorobou, a preto naše stretnutia boli zriedkavejšie. Mišo bol môj rovesník. Skamarátili sme sa od chvíle, keď prišiel s manželkou do Svidníka po ukončení vysokoškolských štúdií a začali sme spolu hrávať futbal v jednom mužstve a bývať v rovnakej bytovke. Bolo to začiatkom 80. rokov minulého storočia. Odvtedy ubehlo už viac ako 37 rokov. Spolu sme zažili neskutočne množstvo príhod a vyviedli rôzne huncútstva. Spomínam na tie krásne roky, keď sme boli mladí, a víkendy sme venovali okrem rodiny predovšetkým futbalu. Spomínam si, ako pred pár rokmi neodmietol moju prosbu pomôcť pozdvihnúť svidnícky futbal. Dnes môžem povedať, že nebyť jeho pomoci a zápalu, futbal vo Svidníku by sa hral na okresnej úrovni. V hlave sa mi premietajú ďalšie spomienky, mohol by som spomínať a spomínať... nikdy nezabudnem na jeho rusínske pesničky, ktorými vedel nadchnúť každú spoločnosť.

Mišo bol človek s veľkým srdcom, človek veselej povahy, človek do pohody aj do nepohody. Bol príkladným, starostlivým a milujúcim manželom a otcom. Človek, ktorý nikdy nevedel povedať, že nepomôže, ak to bolo len trochu v jeho možnostiach. Vždy sa snažil všetko robiť na plný plyn, nepoznal slovo nedá sa. Mišo mal aj svoje chyby ako každý z nás, ale jedno mu nemôžeme uprieť, že nikdy vedome nekonal nečestne, bol čestným a spravodlivým chlapom. Bol človekom, ktorého sme si vážili. Bolo mi cťou byť jeho kamarátom a priateľom. Drahý Mišo, navždy ostaneš v spomienkach a v srdciach kamarátov futbalistov zo združenia Senior klubu Svidník, ktorého si bol dlhé roky súčasťou.

Zbohom, priateľ.

Michal Lažo

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.