Deň čokolády. Svetový deň pozitívneho myslenia.

Sladká, neodolateľná, zmyselná, s orieškami, mliečna, horká, bublinková, hriešna, ....... proste súčasť nášho života. Čokoláda. Vždy vhodná na darček!

         V sociálnom zariadení „Náš Dom“ n.o. vo Svidníku sme spoločnou aktivitou so školou (SŠ ZŠ) na Dez. Millyho pripravili maškrtu na báze čokolády. Čokoládové fondue je jednoduchá maškrta, čo sa týka náročnosti prípravy. Vhodné pre ergoterapiu a dostupné pre našich klientov a žiakov. Kúsky rôzneho ovocia namočené v čokoláde. Výsledkom boli „vylízané mištičky“. ... ba dokonca aj celý hrniec! 

         Hudobná kulisa dvoch pesničiek D. Patrasovej a S. Martausovej, ktorej známy text z rádia pôsobil uvoľňujúco na maškrtníkov, sa ozaj hodil.

K téme pozitívneho myslenia sme sa my, zamestnanci, inšpirovali krátkym videom z You tubu. Uvedomili sme si dostupnosť relaxačných techník a metód, formuliek prebiehajúcich v mysli, strelných modlitieb alebo hlbokým predychávaním sa vieme rýchlo skoncentrovať na akýsi vnútorný pokoj. Staré známe: ...keď nejde o život, ... treba brať skutočne vážne. Na záver učiteľka prečítala pasáž z knižky „Slepačia polievka pre dušu“. Zamerali sme sa na obsah, porozumenie a odkaz príbehu. Spoločne sme to zvládli na jednotku!

 

Zamestnanci DSS „Náš Dom“ a SŠ ZŠ     

 

 

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.