Senior dom Svida povedie Jaroslav Ivančo. ZARIADENIE JE UŽ TAKMER POLROKA BEZ RIADITEĽA.

Od novembra by mal byť riaditeľom Senior domu Svida Jaroslav Ivančo. Koncom októbra by ho mali vymenovať na krajskom zastupiteľstve PSK.

Výberové konanie na riaditeľa Senior domu Svida bolo tentoraz úspešné. Do konkurzu sa prihlásil len jeden kandidát - Jaroslav Ivančo.

 

„Otváranie obálok a posudzovanie splnenia podmienok prebehlo 10. 9. 2018 výberovou komisiou, ktorú menoval predseda PSK. Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Senior domu Svida sa uskutočnilo 20. 9. 2018 o 11.30 hod. na Úrade PSK.  Zhodnotením výsledkov za písomnú a ústnu časť určila výberová komisia úspešného uchádzača a zároveň odporučila predsedovi PSK predložiť zastupiteľstvu návrh na vymenovanie Mgr. Jaroslava Ivanča  za riaditeľa Senior domu Svida  od  1. 11. 2018  na 9. zasadnutí Zastupiteľstva PSK dňa 22. 10. 2018,“ informovala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová.   

 

Už jedno výberové konanie na obsadenie postu riaditeľa Senior domu Svida bolo, no nebolo úspešné a nevzišiel z toho nový direktor. Preto bolo vyhlásené nové výberové konanie.

Poslanci zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja odvolali pôvodného riaditeľa domova Adriána Labuna k 30. aprílu. Vo funkcii ho dočasne nahradil Michal Michalko. Predseda kraja Milan Majerský odmietol zverejniť dôvody odvolania dvoch riaditeľov s tým, že nechce im sťažiť ďalšiu profesionálnu dráhu. Podľa jeho slov o výhradách spolu hovorili, išlo o relevantné dôvody. Poslancom povedal, že ak majú záujem dozvedieť sa podrobnosti, medzi štyrmi očami im predloží zistenia.  (ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.