Nový produkt na liečbu chronických rán, prvýkrát oficiálne prezentovaný na Slovensku v zariadení DOST

V stredu 26. septembra bol v zariadení DOST Svidník prezentovaný unikátny prípravok pre liečbu  hojenia rán. Tento nový objav zahojí chronické rany, ktoré doteraz nešli vyliečiť. Podľa slov výskumníkov z Národného Centra Tkání a Buněk v Brne: „Podarilo sa nám unikátnym postupom vyvinúť prípravok, ktorý zahojí chronické rany pacientom, u ktorých žiadna iná liečba nezaberá. Bércové vredy, otvorené rany a ďalšie poškodenia kože sa pacientom mesiace, niekedy roky nehoja. Objav, ktorý sme pomenovali Amnioderm, podporuje rast novej kože, pôsobí protizápalovo a rany sa hoja.“

Základná zložka produktu Amnioderm je ľudská amniová membrána, ktorá je jedným z plodových obalov placenty. Obsahuje veľké množstvo bioaktívnych molekúl podporujúcich rast buniek a regeneráciu tkaniva.

Tento zázračný liek bol hlavným impulzom pre vybudovanie siete Inštitútov pre hojenie rán a transplantácie, ktorá vzniká v spolupráci s renomovanými lekármi v Českej republike aj na Slovensku a bude pokračovať aj v ďalších krajinách v Európe a ďalej po celom svete. Jedným z týchto centier, kde sa pri liečbe chronických rán stretnete s týmto produktom, je aj zariadenie MUDr. Hany Zelenkovej PhD., MBA - DOST vo Svidníku. (DOST)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.