Svidníčania sa pohoršujú! Cena za opravu mosta sa im zdá pridrahá

Most je na mnohých miestach zle natretý.

Most na Ulici Ľ. Štúra  opravujú. Oprava stála necelých 26-tisíc eur.  Most meria 100 metrov. V orpave išlo hlavne od odhrdzavenie a maľovanie.

Mnohým Svidníčanom sa zdá cena za opravu mosta premrštená. „Oprava zahŕňa ručné zbrusovanie kovových konštrukcií, odhrdzovanie postrekom, oplachovanie na vymytie všetkých nečistôt, striekanie farby 2 v 1, dvakrát, osadzovanie nových hranolov pozdĺž vozovky,” informovala PR manažérka mesta Kristína Tchirová. Oprava stála necelých 26-tisíc eur. „Rozpočet na opravu mosta robila erudovaná architektonická, projektová a inžinierska spoločnosť Stavoprojekt Prešov a jej návrh ceny za opravu schvaľovalo mestské zastupiteľstvo vo Svidníku. Mesto kontaktovalo viac ako 10 firiem a o zákazku prejavila záujem len jedna firma,” uviedla K. Tchirová. Otázkou je, prečo takýto náter a o drobnú opravu nerobili Technické služby mesta. „Technické služby mesta Svidník nemajú v súčasnosti dostatočné kapacity na výkon tejto opravy a nie sú tiež technicky vybavený na tento typ opravy. Iné svidnícke spoločnosti nemali záujem o túto zákazku,“ dodala Tchirová. (ver)

 

Autor: redakcia
Most je na mnohých miestach zle natretý. Most je na mnohých miestach zle natretý. Most je na mnohých miestach zle natretý. Most je na mnohých miestach zle natretý.
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.