PREDZÁPASOVÝ CIEĽ NAPLNILI

V prvom domácom stretnutí novej volejbalovej extraligovej sezóny 2018/2019 hostila svidnícka Slávia ôsme mužstvo minulej sezóny zo Zvolena. Zo strany bronzového medailistu sa očakával plný bodový zisk, čo sa nakoniec aj potvrdilo.

Úvod zápasu patril hosťom, ktorí sa ujali vedenia 1:4. Dlho sa však z neho netešili, pretože Slávia zopár úspešnými loptami vyrovnala a najmä pri podaní Pietrzaka sa dostala do päťbodového vedenia (10:5). Hosťom sa však podarilo niekoľkokrát náskok domácich znížiť na rozdiel dvoch, dokonca v jednom prípade na rozdiel bodu (16:15), ale zaslúžené víťazstvo Svidníčanov v prvom sete už nedokázali zastaviť. Slávisti využili svoj druhý setbal. V druhom sete si domáci vytvorili náskok hneď v jeho úvode, keď vyhrávali aj osembodovým rozdielom (11:3, 12:4). Pohodlný náskok si udržiavali počas celého setu a po ese Ščerbu využili hneď prvý setbal. V treťom sete sa súperi ťahali o každý bod iba do stavu 4:4. Sériou štyroch bodov Slávia súperovi ušla a bez väčších problémov si udržiavala dostatočný bodový náskok. Ten bol najviac sedembodový (22:15) a bol to opäť Ščerba, ktorý využil hneď prvý mečbal Slávie.

Trojbodové víťazstvo Svidníčanov bolo plne zaslúžené a honor MVP zápasu si vyslúžil Lukasz Pietrzak, ktorý zaznamenal 19 bodov, z toho bolo päť es a dva bloky.

Tréner Slávie Peter Tholt nám po stretnutí povedal: „Našim cieľom bolo víťazstvo za tri body najlepšie v troch setoch, čo sme aj splnili. Najbližšie ideme do Košíc, kde to bude iný zápas a dúfam, že aj naša hra bude mať iný charakter. Tešíme sa z dnešného víťazstva a do Košíc ideme bojovať.“ Tretie tohtosezónne stretnutie odohrajú volejbalisti Slávie Svidník v sobotu 6. októbra v Košiciach, kde ich súperom bude domáci VK KDS Šport.