Školský bazén nie je stále opravený, čakajú za schválením peňazí. VEDENIE ŠKOLY ČAKÁ OD LETA NA ZASTUPITEĽSTVO.

Vlani bol bazén v prevádzke od 15.októbra. Tento rok to bude neskôr, na otázku kedy bude v prevádzke momentálne nikto nevie odpo

Kým vlani sa v bazéne, ktorý je v správe Základnej školy na Ulici 8. mája, dalo plávať už od polovice októbra, tento rok je jeho otvorenie v nedohľadne. 

Bazén nemôžu sprístupniť verejnosti, pretože treba opraviť miestnosť, kde je technika. Vedenie školy však na to potrebuje 9000 eur, ktoré môžu uvoľniť poslanci na zastupiteľstve. S požiadavkou prišlo vedenie školy už pred letom, no zastupiteľstvo bolo zvolané len raz mimoriadne, kvôli maľovaniu v škôlkach. Po prázdninách poslanci ešte nerokovali. 

 

STARÉ PRIESTORY

„Bazénová technika bola pripravená na výmenu v letných mesiacoch a jej rozpočet sa schvaľoval poslancami mestského zastupiteľstva. Firma, ktorá novú techniku zabezpečovala, bola pripravená všetky úkony urobiť v letných mesiacoch. V spojitosti s tým, že pivničné priestory, kde je bazénová technika umiestnená, sú staršie, riaditeľstvo základnej školy žiada aj o stavebné úpravy. Tieto stavebné zásahy neboli plánované, preto sa k nim musí vyjadriť zastupiteľstvo. Čas, kedy bude bazén spustený do prevádzky, zatiaľ nevieme určiť,“ informovala PR manažérka mesta Svidník Kristína Tchirová. 

 

SCHVÁLENIE PEŇAZÍ URGOVALI EŠTE PRED KONCOM ŠKOLSKÉHO ROKA

Vedenie školy čaká, či financie schválené budú alebo nie. „Potrebujeme schváliť financie na opravu miestnosti, kde sa bude ukladať nové filtračné zariadenie. Až po odstránení starých filtrov sme zistili, že miestnosť nie je vo vyhovujúcom stave, teda aby sme tam mohli dať to zariadenie. Na konci minulého školského roka sme urgovali, aby poslanci odsúhlasili ešte dodatok financií na opravu tejto miestnosti no a teraz čakáme. Zastupiteľstvo malo byť ešte v septembri, nebolo, takže čakáme vlastne do ďalšieho, či budú financie odsúhlasené alebo nie,“ uviedla riaditeľka Základnej školy na Ulici 8. mája vo Svidníku Ingrid Fedorkovičová. Riaditeľka tvrdí, že na bazénovom účte nie je toľko peňazí, aby to mohli zaplatiť sami. 

 

NEMÔŽU NAPÚŠŤAŤ A ČISTIŤ VODU

Otázkou ostáva, kedy bude bazén sprístupnený všetkým Svidníčanom. „Minulého roku bolo otvorenie 15. októbra. Aj teraz to máme takto naplánované  na 15. októbra,  pretože tam zamestnávame dve pracovníčky cez chránenú dielňu. Ale vzhľadom k týmto okolnostiam budem musieť preložiť otvorenie na neskorší termín, kedy to bude, nevieme,“ povedala riaditeľka. Pri bazéne sú osadené nové skokanské mostíky. Takisto sú naťahané čiary. „Najdôležitejšie je ale to, že čakáme na dokončenie miestnosti, kde je technika, pretože bez toho sa nedá napúšťať voda,“ dodala Fedorkovičová. 

 

VERONIKA LAZORÍKOVÁ   

Autor: redakcia
Vlani bol bazén v prevádzke od 15.októbra. Tento rok to bude neskôr, na otázku kedy bude v prevádzke momentálne nikto nevie odpo
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.