PSK odstráni havarijný stav mostov. OPRAVIA MOST V KRUŠINCI I LADOMIROVEJ.

Ľudia z Krušinca sú spojení so svetom cez most, ktorý je už roky v havarijnom stave.

Prešovský samosprávny kraj plánuje ešte v tomto roku zrekonštruovať päť mostov v najhoršom stave. Ich opravou úplne odstráni havarijný stupeň stavieb na území župy.

 

Mosty na území PSK majú priemerne 50 – 60 rokov. Najstaršie boli vybudované v medzivojnovom a povojnovom období, čomu zodpovedá aj ich technický stav.

Dva mosty v kraji sú v havarijnom stave. Správa a údržba ciest PSK ich chce opraviť ešte v tomto roku a zlepšiť tak celkový technický stav mostov, ktorých má v správe 1239. 

„Rekonštrukcia so začiatkom v roku 2018 je v závislosti od priebehu obstarávania plánovaná na dvoch mostných objektoch v siedmom stupni. Ide o most pred obcou Krušinec a most za obcou Litmanová,“ priblížil riaditeľ SÚC PSK Peter Kočiško s tým, že rekonštrukcie by sa mal dočkať aj most v 6. stupni v meste Bardejov a dva mosty v zlom stave v 5. stupni v Spišskej Belej a Ladomirovej.

Podľa štatistík SÚC PSK je najviac mostov na území krajskej samosprávy v počte 671 v 3. stupni, čo znamená dobrý stav. V uspokojivom stave, teda vo 4. stupni, je 352 mostov a v zlom stave v 5. stupni je ich 52. 

„Na území PSK je momentálne 65 mostov v prvom stupni, teda v bezchybnom stave. Najviac takýchto mostných objektov je v správe a údržbe v oblasti Prešov - 18, v oblasti Starej Ľubovne je ich 14,“ ozrejmil Kočiško a dodal, že vo veľmi dobrom stave je 83 mostov v kraji. 

(Lea Heilová, Oddelenie komunikácie a medzinárodných vzťahov PSK)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.