Miriam Jalčaková, žiačka CZŠ sv. Juraja, na galavečeri "Cesta na Olymp“ pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenského olympijs

Slovenský olympijský výbor oslávil 25.výročie vzniku. Pri tejto príležitosti bol v SND v Bratislave galavečer "Cesta na Olymp", ktorý naživo vysielala RTVS . Okrem množstva osobností, umelcov, zástupcov olympijských klubov bola pozvaná aj naša talentovaná žiačka Miriam Jalčaková ako víťazka literárnej súťaže vyhlásenej SOV pri príležitosti OH v Pjongčangu.

A takto celú udalosť opísala Mirka:

Nezabudnuteľné zážitky z krásneho ocenenia v celoslovenskej spisovateľskej súťaži 

Minulý rok som sa zúčastnila celoslovenskej spisovateľskej súťaže na tému „Priateľstvo, výnimočnosť, rešpekt“, ktorú organizoval Slovenský olympijský výbor. Moja práca získala 3. miesto. Jednou z cien bola vstupenka do SND na galavečer, ktorý sa uskutočnil v sobotu, 22. 9. 2018 pri príležitosti 25. výročia činnosti Slovenského olympijského výboru. V divadle vítali hostí červeným kobercom, čašou vína a chlebíčkami. O ôsmej večer pozvaní boli usadení do sály na predstavenie s názvom Cesta na Olymp, ktoré aj vysielali v priamom prenose v televízii RTVS. V sále bolo okolo 600 hostí vrátane 28 olympijských medailistov. Program zahŕňal príhovor prezidenta Európskych olympijských výborov Janeza Kocijančiča, svedectvo najznámejších olympijských medailistov, vystúpenie baletiek, gymnastiek a slávnych spevákov. Moderoval ho Marcel Merčiak s olympijskou športovkyňou Dankou Bartekovou. Zlatým klincom programu bolo zapálenie olympijského ohňa Matejom Tóthom a Anastasiou Kuzminovou.

Celé sa mi to veľmi páčilo, bolo úžasné to sledovať zblízka. Po predstavení hostia išli na recepciu. Pozdĺž celej chodby boli stoly s jedlami od výmyslu sveta, no ja som bola taká presýtená dojmami, že som nevládala takmer nič zjesť. (Neskôr sa ma súrodenci pýtali, prečo som niečo nepriniesla domov J). Na galavečeri som mala aj česť sa náhodou stretnúť s Matejom Tóthom a s jedným z bratov Hochschornerovcov.

Priznám sa, že na začiatku galavečera som mala veľký strach, či budem vhodne oblečená, či sa budem vedieť správne správať a podobne. Všetko však dobre dopadlo a na konci som sa nemohla na nič sťažovať, až na otlačené nohy v lodičkách J. Našťastie bol so mnou môj ocko, ktorý mi galantne ponúkol rameno a tak ma odviedol ku autu na parkovisku.                   

Miriam Jalčaková, CZŠ sv. Juraja

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.