Traja primátorskí kandidáti sa stretli na diskusnom fóre. IVANČOVÁ HLÁSA SPOLUPRÁCU, OLEJÁR CHCE RIADIŤ SÁM, HOLODŇÁK VYRATÚVAL

Kým Marcela Ivančová hovorí o spolupráci, spájaní ľudí a opieraní sa aj o rady odborníkov, Pavel Olejár v diskusii vyslovil názor, že on vie čo mesto potrebuje a mestský úrad si bude riadiť sám. Súčasný primátor Ján Holodňák vyratúval, čo sa v meste za posledné volebné obdobie urobilo. Minulý týždeň sa v kinosále vo Svidníku konala verejná diskusia s kandidátmi na primátora mesta.

Pred štyrmi rokmi stála Marcela Ivančová pri podpore súčasného primátora Jána Holodňáka. Dnes sa však o tento post pokúšajú obaja. „Mala som inú predstavu o práci v meste ako mal pán primátor. Kritizovala som mnohé veci, nebola som vyslyšaná. Nedarilo sa prelomiť nezáujem, alebo až takú ľahostajnosť, a preto sme si povedali, že asi bude lepšie, keď každý pôjdeme svojou vlastnou cestou. Nekandidujem proti Jánovi Holodňákovi, kandidujem preto, lebo chcem zmeniť naše mesto,“ povedala na verejnom diskusnom fóre minulý týždeň Marcela Ivančová.

HOLODŇÁK: ŠTYRI ROKY BOLI PRE MESTO VEĽMI DOBRÉ

Holodňák toto funkčné obdobie hodnotí ako jedno z najúspešnejších v samospráve mesta Svidník a vyratúval, čo všetko sa v meste za posledné štyri roky urobilo. „V školstve sa nám podarilo zrekonštruovať tri materské škôlky. Získali sme finančné prostriedky na zateplenie Karpatskej, Základnej umeleckej školy. Získali sme finančné prostriedky na zmodernizovanie 14 učební. Celkové investície do školstva boli viac ako 2 milióny eur. V bytovej výstavbe sme zrealizovali výstavbu bytových blokov B6 s priľahlými parkoviskami. Bytový blok B a C, Ulica Festivalová a s takzvanou Pilipovou bytovkou, ktorá sa postavila na rozhraní volebných období, sme vytvorili 130 nájomných bytov. Prebehla rekonštrukcia teplovodných rozvodov, vymenilo sa osvetlenie. Už dnes je preukázaná úspora. Rekonštruoval sa park Generála Svobodu, boli sme úspešní v projektoch v Poľsku. Mesto bolo viackrát ocenené pre zachovanie vojenskej histórie. Z tohto pohľadu boli štyri roky pre mesto veľmi dobré,“ povedal súčasný primátor Ján Holodňák.

OLEJÁR: OSTÁL SOM STÁŤ ÚPLNE SÁM

Vzťah primátora a poslaneckého zboru bol celé štyri roky napätý. „Myslím si, že Svidník má poslednú šancu, aby sme zastavili úpadok. Neskromne poviem, že veľa tém, alebo skoro všetky témy, som na klub prinášal ja. Keď som sa štyri roky za nikoho neskrýval, keď som štyri roky obhajoval záujmy občanov mesta, keď som na veľa veci poukázal, no zároveň som ponúkal riešenie. Ešte raz chcem povedať, v niektorých veciach som tam ostal stáť úplne sám a prišlo mi to logické, že sa budem uchádzať o vašu podporu, mal som pocit, že ak by som to neurobil, tak by som veľa z vás sklamal,“ povedal v diskusii Pavel Olejár.

IVANČOVÁ: MALI BY SME ZAČAŤ HĽADIEŤ DO BUDÚCNOSTI

Marcela Ivančová, naopak, povedala, že ona je skôr tímový hráč. „Nikdy nepoviem, že to boli moje návrhy, alebo že by som ich priniesla iba ja. Poslanecký klub zasadal niekedy 4-5 hodín, keby to bolo, tak ako hovorí pán Olejár, nebolo by o čom hovoriť toľko hodín. Často to boli búrlivé diskusie, či diskusie, kedy sme si navzájom neporozumeli. Boli aj situácie, kedy si jednoducho vstal a povedal si svoj názor a ten si potom prezentoval aj na zastupiteľstve. Ale myslím, že by sme mali začať hľadieť do budúcnosti. Ja ponúkam tímového ducha. Spolupráca sa nedá robiť tak, že budeme tvrdiť, že všetko sme urobili sami,“ zdôraznila Ivančová.

HOLODŇÁK: MÁM RÁD KONTINUITU

Ako by podľa kandidátov na primátora mal vyzerať mestský úrad? Vedia si predstaviť prácu s úradníkmi, ktorí sú v úrade momentálne zamestnaní? „Mám rád kontinuitu. Na mestskom úrade sú štyria vedúci odboru, sú to odborníci, dobre sa s nimi spolupracuje. Prioritou je obklopiť sa silnými partnermi po svojom boku a tí silní partneri sú profesionálne organizácie, ktoré nám budú pomáhať. Či už je to agentúra PSK, oblastná agentúra cestovného ruchu, odborníci, projektanti. Tu je priestor na spoluprácu,“ povedal kandidát na primátora Ján Holodňák.

IVANČOVÁ: MUSÍME ŤAHAŤ SPOLU ZA JEDEN KONIEC

Marcela Ivančová zdôraznila, že v celej kampani hovorí o svojom tíme. „Som veľmi rada, že som dostala do tímu veľmi schopných ľudí. Sú vo svojich profesiách naozaj odborníci. Deklarovali to, že v prípade môjho zvolenia ma budú podporovať. Nielen morálne, ale aj svojím pracovným nasadením. Pre mňa nie je dôležitý len tím, ktorý bude pracovať na mestskom úrade, ale aj tím, ktorý bude podporovať činnosť mesta. Ak chceme mesto posunúť ďalej, musíme sa všetci spojiť a spolu ťahať za jeden koniec,“ zdôraznila v histórii prvá žena, ktorá sa odhodlalala zabojovať o primátorsku stoličku vo Svidníku.

OLEJÁR: JA BUDEM RIADIŤ MESTSKÝ ÚRAD. JA VIEM, ČO MÁM S MESTOM ROBIŤ

Aj kandidát Pavel Olejár povedal, ako to vidí on. „Mám svoju predstavu o tom, aké zloženie by mal mať mestský úrad. Každý, kto sa stotožní s tou víziou, ktorú predstavím, tak každý si tam nájde miesto. Nebudem sa schovávať za žiadny tím odborníkov. Keď mi dáte dôveru, tak ja budem riadiť mestský úrad. Ja viem, čo mám s mestom robiť,“ dodal Olejár.

Diskusné fórum zorganizovala redakcia Podduklianských noviniek.

(ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.