Posolstvo života

Tak, ako končí leto príchodom jesene, prichádza v živote človeka staroba. Tomuto procesu sa nedá vyhnúť, avšak vieme ju čiastočne ovplyvniť, spríjemniť a vieme si z nej vziať všetko krásne, čo nám ponúka. Jeseň nám v jednom zo svojich mesiacov pripomína vzácnu cnosť človeka – úctu. Október – mesiac úcty k starším si pripomenuli aj v posledný októbrový deň  v Nemocnici Svet zdravia Svidník.

 

Riaditeľ Slavko Rodák, námestníčka pre ošetrovateľstvo Dana Kopčová a dobrovoľníci z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň prišli pozdraviť seniorov hospitalizovaných na doliečovacom a geriatrickom oddelení  a poďakovať im za všetko, čo spravili pre svoje deti i spoločnosť. Zmyslom každého života by mala byť schopnosť nadobudnuté životné skúsenosti odovzdávať budúcim generáciám.

 

Popriali im v živote hlavne zdravie a spokojnú starobu. Dobrovoľníci obdarovali seniorov pozdravmi, ktoré vyrobili v spolupráci so žiakmi Strednej zdravotníckej školy milosrdného Samaritána vo Svidníku. Zároveň potešili seniorov chutným ovocím.

 

Spoločne strávený čas sa niesol v duchu vrúcneho stisku rúk a slov, ktoré boli vpísané do ďakovných  pozdravov: „Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.