V OBCI NIŽNÁ JEDĽOVÁ PRIBUDNE NOVÉ OSVETLENIE

„Novú“ ulicu v obci Nižná Jedľová, ktorá vedie k cintorínu a domu smútku, v novom roku osvetlí šesť stĺpov verejného osvetlenia.

Na osvetlenie „novej“ ulice v obci Nižná Jedľová, ktorá vedie k cintorínu, prispela sumou 3000 eur aj vláda Slovenskej republiky. Stalo sa tak na septembrovom výjazdovom rokovaní ministrov vo Svidníku.

„Táto ulica bola pristavaná asi pred štyrmi rokmi, nachádza sa na nej šesť rodinných domov, z ktorých niektoré sú vo výstavbe. Ulica vedie k nášmu cintorínu a domu smútku, a preto by sme ju chceli aj osvetliť. Ide o úsek dlhý zhruba päťsto metrov, takže predpokladám, že tu osadíme asi šesť stĺpov verejného osvetlenia. Uvažujeme nad LED žiarovkami. S výstavbou však začneme až v budúcom roku, keďže poveternostné podmienky už nie sú práve najlepšie,“ informuje starostka obce Alena Džupinová. Podľa jej slov by časom chceli na tejto ulici zrekonštruovať aj cestu, ktorá nepatrí medzi najnovšie. „Sme v štádiu vyvlastňovania prístupovej cesty, a aj keď ešte nie sme jej úplným vlastníkom, disponujeme už väčšinou tejto cesty,“ uzatvára Džupinová. Akčný plán rozvoja okresu Svidník bol schválený v sume 1 255 000 eur, z ktorej sa ušlo okrem okresného mesta Svidník a mesta Giraltovce aj všetkým obciam nášho okresu, cirkvám a záujmovým združeniam.

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.