Gymnazisti si tradične pripomenuli Deň študentstva

Gymnázium duklianskych hrdinov si každoročne pripomína 17. november mnohými aktivitami. Keďže tento dátum v tomto roku „padol“ na sobotu, začali sme s jeho spomienkou už o čosi skôr. Vieme, že to nie je len deň, ktorý patrí nám študentom, ale aj všetkým ostatným, ktorí sa rozhodli bojovať za slobodu a zmenu režimu, preto je dôležité neponechať oslavy len pri mladších generáciách.

Študentská kvapka krvi oslovuje študentov po celom Slovensku už niekoľko rokov. Mnohí gymnazisti, tak ako každý rok, sa preto spolu s pedagógmi a vedúcim školskej jedálne odhodlali pre tento humánny čin. Zvládli to bez väčších problémov. Nemocnicu opúšťali s úsmevom na perách a s odhodlaním, že sa tam v budúcnosti určite vrátia.

V piatok (16. 11. 2018) sme si tento deň pripomenuli mnohými aktivitami. Keďže všetci máme záujem o štúdium na vysokých školách, začali sme besedou v našej telocvični s pánom profesorom Jánom Dercom z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. Na svoje študentské roky si zaspomínal aj absolvent nášho gymnázia Michal Kucer, súčasný herec v Divadle Alexandra Duchnoviča v Prešove. V ďalšej časti nasledoval vedomostný kvíz, kde si traja žiaci z každej triedy zmerali svoje vedomosti. No, aký by to bol Deň študentstva, keby sme sa nezabavili? Žiaci ŽŠR si pre nás pripravili rozličné zábavné úlohy, napr. zabíjanie klincov, preťahovanie lanom, skákanie cez švihadlo a podobne. Študenti zo všetkých tried sa aktívne zapájali do jednotlivých aktivít. Veď nie nadarmo, motivácia bola veľká - čokoládová torta pre najlepšiu triedu, ktorou sa po veľkom súboji stala IV.A. Na stupni  víťazov stáli aj žiaci I.B a IV. B. Pre našich najmladších ešte nič nekončilo. Popoludní ich čakal náš známy „uchaľák“. Po absolvovaní rôznych úloh a prekážok boli nakoniec všetci prváci úspešne prijatí do cechu nás stredoškolákov. Zábavu už len podčiarkol DJ Tooby, ktorému tak ako aj všetkým ostatným zúčastneným veľmi pekne ĎAKUJEME a už teraz sa tešíme o rok.

Aneta Morozová

GDH Svidník

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.