BLÍŽIA SA NAJKRAJŠIE SVIATKY V ROKU

„Pri tvorbe teraz najviac používam ihličie a šišky a samozrejme sviečky, ktoré na brezovom polienku dekorujem rôznymi ozdobami.

Vianočné sviatky určite patria medzi tie najkrajšie v roku. Týmto sviatkom však každoročne predchádza pôstne obdobie. Kým vo východnej cirkvi veriaci pred Vianocami (Roždestvom) dodržiavajú štyridsaťdňový pôst (Filipovku), v západnej cirkvi sa toto obdobie nazýva ADVENT.

Symbolom Adventu, ktorý trvá štyri decembrové nedele (v tomto roku od 2. do 23. decembra) sú adventné vence so štyrmi sviečkami. Je zaužívané, že ľudia si každú adventnú nedeľu zapália na venci jednu sviečku. Okrem adventných vencov si v tomto období ozdobujeme aj svoje domy či dvory. „Na toto vianočné obdobie som sa najviac tešila, pretože naozaj sú to najkrajšie sviatky v roku. Ja svoje dekorácie vyrábam podľa ročných období a práve v tomto zimnom období nachádzam množstvo inšpirácií pre svoju tvorbu. Všetci si totiž chcú čo najviac skrášliť svoje obydlia rôznymi vianočnými dekoráciami, svietnikmi či adventnými vencami. Pri tvorbe teraz najviac používam ihličie a šišky a samozrejme sviečky, ktoré na brezovom polienku dekorujem rôznymi umelými ozdobami. Takisto aj ihličie používam umelé, keďže nechcem, aby opadávalo. Tým pádom sú moje výrobky trvácne a ľudia ich môžu po roku vytiahnuť opäť,“ hovorí známa svidnícka dekoratérka Martina Jasiková, ktorá svoje vianočné dekorácie rada vyrobí všetkým záujemcom.

(red)

Autor: redakcia
Pre dekoratérku Martinu Jasikovú je vianočné obdobie veľmi inšpiratívne a nachádza v ňom množstvo nápadov pre svoju tvorbu. „Pri tvorbe teraz najviac používam ihličie a šišky a samozrejme sviečky, ktoré na brezovom polienku dekorujem rôznymi ozdobami. „Pri tvorbe teraz najviac používam ihličie a šišky a samozrejme sviečky, ktoré na brezovom polienku dekorujem rôznymi ozdobami. „Pri tvorbe teraz najviac používam ihličie a šišky a samozrejme sviečky, ktoré na brezovom polienku dekorujem rôznymi ozdobami. „Pri tvorbe teraz najviac používam ihličie a šišky a samozrejme sviečky, ktoré na brezovom polienku dekorujem rôznymi ozdobami. „Pri tvorbe teraz najviac používam ihličie a šišky a samozrejme sviečky, ktoré na brezovom polienku dekorujem rôznymi ozdobami.
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.