Z treťoligistov najúspešnejší Svidníčania

Dve najvyššie futbalové súťaže riadené Východoslovenským futbalovým zväzom majú za sebou v tomto roku už viac ako polovicu programu súťažného ročníka 2018/2019. A to aj vďaka priaznivému počasiu sa odohrali už dve jarné kolá. V krátkom zhodnotení sa vraciame k účinkovaniu zástupcov okresov Svidník a Stropkov v III. lige Východ a IV. lige Sever.

III. liga Východ

1. FK Svidník

Umiestnenie: 7. Svidník 16 7 2 7 20:20 23 -4

V úvodných dvoch domácich zápasoch sezóny stratili Svidníčania bod po remíze s V. Revištiami, ale vynahradili si to víťazstvom v okresnom derby v Giraltovciach. Prišla však ďalšia domáca strata v súboji s Humenným a nečakala sa ani prehra v Prešove s rezervou Tatrana. Hoci v domácom stretnutí s Vranovom boli favoritom hostia, ešte dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vyhrávali Svidníčania o jeden gól. A už za remízového stavu dokonca o jedného hráča v poli viac. Nakoniec však neuhrali ani bod. Skoro podobný priebeh malo aj ďalšie domáce stretnutie so Sninou. Tentoraz však domáci prehrávali dvojgólovým rozdielom, ten sa im podarilo zmazať, ale opäť nezvládli záver stretnutia, keď inkasovali v 86. min. po nie práve najčistejšou ataku domáceho brankára. Prišlo však víťazstvo v Krompachoch a ďalšie domáce súboje priniesli plný bodový zisk. Kuriozitou bolo, že v súboji so Šar. Michaľanmi boli oba góly domácich pripísané ako vlastné. V posledných dvoch tohtoročných zápasoch, ktoré boli predohrávkami z jarného programu, prišla vysoká prehra vo V. Revištiach a trojgólové víťazstvo nad Prešovom „B“. Doterajší priebeh sezóny môžu v 1. FK Svidník považovať za pomerne úspešný.

Strelci gólov: 4 góly – Paňko, 3 – Ľalík, Košč, Losiev, 2 – Jačisko, vlastné 1 – Čabala, Stachura, Matkobiš

MFK Slovan Giraltovce

Umiestnenie 13. Giraltovce 16 4 1 11 14:26

13 -8

Slovan mal katastrofálny vstup do sezóny. Prvé dva zápasy na úvod u súpera prehral a nedarilo sa mu nielen bodovať ale ani skórovať v šiestich stretnutiach za sebou. Prvé tri body a aj prvé góly si Giraltovčania na svoje konto pripísali až v ôsmom kole, keď vyhrali doma nad Plavnicou. Z posledného miesta tabuľky sa dostali hneď po ďalšom kole po víťazstve vo V. Revištiach. Po treťom víťazstve za sebou nad béčkom Prešova nasledovali ďalšie štyri prehry. Po trinástom kole hrajúceho trénera P. Partilu vymenil Ľ. Puhák. Jeho premiéra v Sp. Novej Vsi ešte nebola bodová, no v ďalšom kole zvíťazil Slovan prekvapujúco nad favorizovaným Vranovom. Cenný je aj zisk bodu z pôdy Sniny v poslednom tohtoročnom súboji. Slovan zo všetkých 15-tich účastníkov III. ligy má na svojom konte najmenej nastrieľaných gólov.

Strelci gólov: 5 gólov – Kuriplach, 3 – Verčimák, 2 – Sepeši, 1 – R. Tomko, Vojta, Furmánek, Jurč

MŠK Tesla Stropkov

Umiestnenie 10. Stropkov 15 5 2 8 21:20 17 -7

Stropkovčania mali na prípravu

na nový súťažný ročník o týždeň viac ako ostatní účastníci. Rožňava totiž tesne pred štartom súťaže z nej odstúpila. Po odohratých úvodných troch kolách mali na konte sedem bodov, skóre 8:1 a zdalo sa, že zopakujú jeseň z minulého ročníka. No prianie ich fanúšikov sa nenaplnilo a úroveň ich hry niežeby narastala, ale postupne klesala. Svedčia o tom dve prehry v Bard. N. Vsi a Maria Hute, a ani jednogólové víťazstvo nad trápiacimi sa Giraltovcami nebolo až tak suverénne. Akú-takú iskierku zlepšenia mohla naznačiť remíza v Humennom, ale nasledovali štyri prehry za sebou, z toho dve doma, a pád do slabšej polovice tabuľky. Potom prišlo tak prepotrebné domáce víťazstvo nad Krompachmi. Po derby vo Svidníku, keď vo vyrovnanom stretnutí rozhodol jeden gól, prišla ďalšia domáca prehra so Šar. Michaľanmi. Po týždni bez majstráku si nielen futbalovú chuť ale najmä skóre Stropkovčania vylepšili päťgólovým víťazstvom nad Maria Huta. Stropkovčania vo väčšine domácich zápasoch chceli hrať až príliš profesorsky, na veľa krátkych prihrávok a bez priameho ťahu na bránu súpera. Za tohtosezónnu futbalovú jeseň si pochvalu nezaslúžia.

Strelci gólov: 5 gólov – Poľák, 4 – Varga, 3 – Tokár, Polaščík, 2 – Vaško, 1 – Haško, Burcák, Čurlík, Jaselský

IV. liga Sever

OFK Tatran Kračúnovce

Umiestnenie 8. Kračúnovce 7 4 6 30:17 25 +1

Hoci Kračúnovčanom patrí až „koncová priečka“ v prvej polovici 16-člennej súťaže určite práve tam môžu byť najspokojnejší s doterajšou časťou sezóny. Ich hre nechýbala kreativita, no hoci zaznamenali priemer gólu na zápas 1,76, v niektorých zápasoch prišli o body aj vinou streleckej nemohúcnosti. Lepšie im vyšiel úvod ročníka až na domáce remízové stretnutie so Zámutovom. V ďalšej časti súťaže všetky tri body stratili iba po jednogólovej prehre s lídrom tabuľky Sp. Podhradím, ďalšie dva po dvoch remízach. V obidvoch predohrávaných kolách z jarného programu získali plný počet bodov, súperom nastrieľali deväť gólov a neinkasovali ani raz.

Strelci gólov: 9 gólov – J. Peržel, 5 – J. Nazarej, Ungvarský, 4- Dzurjuv, 3 – Lukáč, 2 – Šima, 1 – M. Peržeľ, Lechman

Pri pohľade na umiestnenia našich zástupcov po prvej časti sezóny a pri pohľade na ich streleckú úspešnosť, ktorá je pre diváka určite tá najatraktívnejšia, spokojnosť snáď môžu vysloviť iba vo štvrtoligových Kračúnovciach. Naši zástupcovia v najvyššej krajskej súťaži budú mať počas viac ako štvormesačnej zimnej prestávke čo robiť, aby svojich priaznivcov potešili oveľa viac, ako tomu bolo v tohtoročnej jeseni.

-bar-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.