Desaťmetrový vianočný smrek už zdobí mesto

Vianočnú výzdobu v meste mohli spozorovať Svidníčania už minulý týždeň. Stromček je ladený do biela. 

„Vianočný stromček nám už tradične zabezpečili Technické služby mesta, ktoré použili pre tieto Vianoce smrek z mestského pozemku. Tento vianočný strom ma cca 10 metrov a je zdobený  prevažne v bielych farbách. Slávnostné rozsvietenie stromčeka plánujeme na obdobie Mikuláša,“ informovala Kristína Tchirová, PR manažérka mesta Svidník.

Mesto Svidník v poslednom rokoch vynovovalo svoju vianočnú výzdobu, ktorá pozostáva z vianočných ozdôb rozvešaných pozdĺž celej hlavnej Ulice Sov. hrdinov. „Na pešej zóne sú vianočné reťaze, postavený vianočný smrek, adventný veniec a vianočný anjel. Na začiatku pešej zóny je umelý vianočný stromček a pred Domom kultúry bude svietiť, tak ako po minulé roky, cencúľ. Čaro Vianoc je svetlami umocnené, a preto sme radi, že naša výzdoba toto krásne obdobie roka tiež spríjemňuje,“ uviedla Tchirová. (ver)

Predbežný zoznam vianočných podujatí:

    Mikuláš, 5. 12. 2018, ZŠ Komenského Vianočný koncert cirkevných zborov 9. 12. 2018, Dom kultúry Svidník Kultúrne podujatie pre marginalizované komunity "Náš deň", 17. 12. 2018, Dom kultúry Svidník Betlehemsky večer 16. 12. 2018, Dom kultúry Svidník Vianočný koncert ZUŠ Svidník 19. 12. 2018, DK Vianočné trhy 19. 12. 2018, pešia zóna Svidník Silvester a privítanie nového roka, 31. 12. 2018, pešia zóna Svidník

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.