Čo sa chystá urobiť Ivančová ako prvé vo funkcii?

Od piatku budeme mať vo vedení mesta novú primátorku. Je to historicky prvá žena vo Svidníku, ktorá sa pokúšala o tento post. Voliči jej dali najväčšiu dôveru, a tak zvíťazila nad súčasným primátorom Jánom Holodňákom a ďalším kandidátom Pavlom Olejárom. Opýtali sme sa jej, aké budú jej prvé kroky v role primátorky.

V piatok si prevezmete kľúče od mesta. Na čo sa pozriete ako prvé? Čo bude pre Vás prioritou v najbližších dňoch?

Na čo sa pozriem ako prvé? Pravdupovediac som mala trošku iný plán. Aj keď začnem až  7. 12., využila som, aj keď „bez mandátu“, každý deň na získavanie informácií a hodnotenie  aktuálnej situácie okolo nemocnice. Je to teraz absolútna  priorita –  a hneď  na  utorok 11. 12. už je potvrdené stretnutie s pani ministerkou zdravotníctva. Takže ma čaká dôkladná príprava na toto stretnutie.  Chcem hovoriť  o faktoch, a teda hneď druhý pracovný deň bude náročný. Aj keď máme ako mesto obmedzené možnosti,  urobím, čo bude v mojich silách. 

Samozrejme, v ďalších  dňoch bude potrebné prevziať úrad formálne i prakticky, čiže určite pracovné stretnutia so zamestnancami úradu, vedúcimi jednotlivých odborov, zamestnancami organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, zástupcami organizácií pôsobiacich na území mesta atď.  Chcem  čo najskôr poznať operatívny  a reálny stav agendy.  Vo vzťahu k roku 2018 ide aj ukončenie rozpočtového roka so všetkým, čo s tým súvisí, vo vzťahu k roku 2019 práca na novom  rozpočte mesta. Takže myslím, že prvé dni a týždne budú intenzívne. No a idú sviatky Vianoc, takže sa teším na množstvo stretnutí so spoluobčanmi na kultúrnych podujatiach, ktoré k vianočnému a koncoročnému  času patria.  Až sa mi zdá, že manžel  bude variť vianočnú kapustnicu. ☺

Mestský úrad nemá prednostu. Ako to budete riešiť? Budete meniť štruktúru mestského úradu? Jednotlivé odbory, pracovníkov, budú aj personálne zmeny?

Štruktúra mestského úradu, tak ako som na to poukazovala, či už ako poslankyňa alebo počas predvolebnej kampane, je v niektorých aspektoch  nepružná. Takže bude potrebné ju zmeniť, nechcem predbiehať, nemyslím, že je treba hovoriť o veciach, kým nie sú definitívne. Určite však počítam  s funkciou prednostu , ale znovuzriadenie tejto funkcie určite nebude novou záťažou pre rozpočet mesta.   (ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.