Osud svidníckej nemocnice bude známy v pondelok popoludní

Problém s nemocnicou vo Svidníku sa zrejme rozuzlí v pondelok, na kedy vedenie Sveta zdravia zvolalo tlačovú konferenciu. Na začiatku roka bola prijatá dohoda s Prešovským samosprávnym krajom a s ministerstvom zdravotníctva, že svidnícka pôrodnica bude zachovaná do konca roka 2018. Súčasne sa dohodlo, že jej ďalšie pokračovanie je podmienené dvoma podmienkami. Nemocnica bude zaradená do pevnej siete urgentných príjmov prvej kategórie a celkový počet pôrodov dosiahne minimálnu odporúčanú hranicu 500. Pôrodov bude do konca roka okolo 400 a nemocnica stále nie je zaradená do siete urgentných príjmov.

„Vedenie siete nemocníc Svet zdravia plánuje ku koncu roka vyhodnotiť ročné pôsobenie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia vo Svidníku. Na začiatku roka bola prijatá dohoda s Prešovským samosprávnym krajom a s ministerstvom zdravotníctva, že svidnícka pôrodnica bude zachovaná do konca roka 2018. Súčasne sa dohodlo, že jej ďalšie pokračovanie je podmienené  dvoma podmienkami. Nemocnica bude zaradená do pevnej siete urgentných príjmov prvej kategórie a celkový počet pôrodov dosiahne minimálnu odporúčanú hranicu 500. Stále čakáme na oficiálne vyjadrenie ministerstva zdravotníctva ohľadom našej žiadosti o prehodnotenie pôvodného rozhodnutia nezaradiť nemocnicu medzi urgentné príjmy. Veríme, že ho dostaneme v najbližších dňoch,“ vysvetlil Tomáš Kráľ a tiež podotkol, že predpokladaný počet pôrodov v tomto roku by mal byť na úrovni 400.

 

Stanovisko ministerstva zdravotníctva bolo v piatok popoludní takéto: „Sme ochotní rokovať. Ale v prvom rade musí mať nemocnica na to technicko-materiálne zabezpečenie a personálne obsadenie,“ uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

 

(ver)

 

 

 

 

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.