Zamestnanci úradu zatiaľ nemajú vyplatené trináste platy

V rámci kolektívnej zmluvy majú zamestnanci mestského úradu, ktorí nepretržite pracovali na úrade minimálne 48 mesiacov, nárok na odmenu v podobe trinásteho platu, ktorý  musí byť zahrnutý do výplaty za mesiac november.  Bývalý primátor Ján Holodňák však tieto platy nevyplatil.

„Keďže sa blíži koniec roka a problém trinástych platov nie je doposiaľ vyriešený, bude to jedna z prvých záležitostí vo vzťahu k zamestnancom, ktorými sa primátorka Marcela Ivančová po uvedení do funkcie 7. 12. 2018 v nasledujúcich dňoch bude zaoberať,“ povedala nám PR manažérka mesta tesne pred vymenovaním novej primátorky do funkcie. Trinásty plat mal byť zahrnutý do výplaty za mesiac november, takže záležitosť 13. platov bola v kompetencii primátora Jána Holodňáka, ktorý bol primátorom do 7.12. 2018. Holodňák to však už nechal na novozvolenú primátorku Marcelu Ivančovú. „Je to tak, rozhodnutie o 13. plate prislúchalo bývalému primátorovi, ale nejako sa s tým vysporiadame. Chcem oceniť ústretový prístup odborovej organizácie a všetkých zamestnancov, verím, že sa nám podarí dosiahnuť dohodu. Všetko bude jasné po zasadnutí MsZ, ktoré je plánované na 20. 12. 2018,“ uviedla Ivančová.

ZMLUVA PODPÍSANÁ TENTO ROK

„Podľa Kolektívnej zmluvy zamestnanec mesta, ktorého pracovnoprávny vzťah zamestnanca mesta trvá k 30.11. nepretržite aspoň 48 mesiacov, má nárok na 13. plat pri príležitosti vianočných sviatkov vo výške priemerného mesačného zárobku zamestnanca, maximálne do výšky 800 eur. Keďže zmluva bola podpísaná v tomto roku, potrebné finančné prostriedky vo výške cca 69-tis. eur neboli v rozpočte na rok 2018 schválené,“ uvádza Nikolaj Vlčinov v materiáli, o ktorom budú rokovať vo štvrtok poslanci. (ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.