Lymfodrenáž vo Svidníku

K čomu slúži lymfodrenáž? Akú lymfodrenáž vykonávame v zariadení DOST?

V prvom rade je dobré si ozrejmiť, čo spomínaná lymfodrenáž znamená. Lymfodrenáž je špeciálna technika, ktorá obnovuje a zvyšuje obeh lymfy, zlepšuje látkovú výmenu a detoxikuje organizmus. Aby bola lymfodrenáž pre pacienta prínosom a neuškodila mu, je potrebné, aby daný výkon vykonával špeciálne vyškolený lymfoterapeut. V zariadení DOST je lymfodrenáž vykonávaná vrchnou diplomovanou sestrou/lymfoterapeutkou  Lenkou Zeherovou.

Ak lymfatický systém nepracuje správne alebo je jeho činnosť spomalená, zostávajú zostatkové látkové výmeny v tkanivách. Tukové bunky zväčšujú svoj objem, vytvárajú tukové vankúšiky, pomarančovú kožu a opuchy. Pomocou cieleného masážneho tlaku a smeru je možné lymfu aktivovať a dosiahnuť tak odplavenie škodlivín z tela von.

Lymfodrenáže je dobré absolvovať pri pocite „ťažkých nôh“, pri problémoch s kŕčovými žilami, pri opuchoch a lymfedéme. Vhodná je taktiež pre zlepšenie stavu pokožky (napríklad pri celulitíde). Lymfodrenáž môžu absolvovať aj zdraví ľudia jeden až dvakrát do roka, aby povzbudili činnosť lymfatického systému a posilnili si tak svoju imunitu.

Aby sa dosiahol najlepší efekt a výsledok bolo vidieť, odporúča sa chodiť na lymfodrenáž s frekvenciou 5-krát týždenne. Doporučený počet je 10-20 návštev, v závislosti od indikácie pacienta.

V zariadení MUDr. Hany Zelenkovej PhD., MBA- DOST sa vykonávajú dva druhy lymfodrenáže- prístrojová a manuálna. Aký je rozdiel medzi spomínanými typmi? Ako už sám názov napovedá, manuálnu lymfodrenáž vykonáva lymfoterapeut ručne, strojovú masáž vykonáva stroj. Prístroj predstavuje akýsi kompresor, ktorý určitým spôsobom plní tlakom aplikátor, vo väčšine prípadov nohavice, rukáv, a podobne. Tým, že sa tieto komory nafukujú a vyfukujú, je na telo vyvíjaný tlak a tým sa vykonáva masáž.  (DOST)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.