Vo štvrťfinále play-off s Prešovom

Po základnej a nadstavbovej časti Edymax volejbalovej extraligy mužov sú na pláne v dňoch 16., 23. a 27. marca 2019 stretnutia vyraďovacej časti play-off. Hrá sa na dva víťazné zápasy.

Na základe umiestnenia po skončení týchto častí súťaže sa vo štvrťfinále stretnú tieto dvojice: VK Prievidza (1.) – MVK Zvolen (8.), VK KDS-Šport Košice (2.) – VK Spartak UJS Komárno (7.), VKP Bystrina SPU Nitra (3.) – TJ Spartak Myjava (6.) a VK MIRAD PU Prešov (4.) – TJ Slávia Svidník (5.).

TJ Slávia Svidník odohrala v nadstavbovej časti o 5. – 10. miesto desať stretnutí bez jedinej prehry. V siedmich z nich nestratila ani set, v dvoch prehrala jeden a v jednom dva sety. Prešovčania v nadstavbe o 1. – 4. miesto odohrali šesť stretnutí. Zvíťazili v jednom rozdielom setu, v troch súperom podľahli rozdielom jedného setu a v dvoch neuhrali ani set.

V základnej časti sezóny 2018/2019 hneď v prvom kole Slávia prehrala v Prešove 3:2 (-18, -18, 14, 24, 10), v odvetnom 10. kole doma zvíťazila 3:0 (24, 21, 22). V semifinále Slovenského pohára v Humennom zvíťazil Prešov nad Svidníkom 3:1 (24, 21, -18, 19).

Trénera Petra Tholta sme sa po poslednom stretnutí opýtali, čo mu nadstavbová časť ukázala pred začiatkom play.off a aké sú ciele mužstva v ňom: „My sme sa v tejto časti súťaže zamerali na odstraňovanie slabín v našej hre s cieľom čo najlepšie sa pripraviť na play-off. Povedzme si otvorene, že niektorí súperi v tejto časti boli o niečo slabší, takže sme si mohli vyskúšať niektoré varianty a mohol som vidieť v akcii aj hráčov, ktorí hrávajú menej. Mohli sa ukázať, v čom sa na nich môžem spoľahnúť smerom k play-off. V ňom sa pokúsime už hneď v prvom zápase v sobotu v Prešove uspieť, potom zvíťaziť aj doma. My sme v Prešove v tejto sezóne hrali, hrali sme tam dobre, tak prečo to nezopakovať. V pohári sme proti tomuto súperovi nepodali optimálny výkon. Verím, že kolektívnym a nadšeným výkonom budeme úspešní. Chalani sa už na tieto súboje tešia, čo je veľmi podstatné.“