Nadstavbová časť bez jedinej prehry

Ešte z predminulej nedele sme našim čitateľom dlžní výsledok druhého zápasu 5. kola nadstavbovej časti o 5. – 10. miesto, ktoré sa hralo v čase uzávierky novín. Pôvodne druhé stretnutie 6. kola s Komárnom plánované na nedeľu sa odohralo už v piatok, Slávia svoje úspešné pôsobenie v tejto fáze súťaže ukončila aj sobotňajším víťazstvom nad Zvolenom. Svidníčania nadstavbovú časť o 5. – 10. miesto vyhrali bez jedinej prehry Na Myjave sa očakával vyrovnaný zápas, čo sa aj potvrdilo. Každú chvíľu ťahal opraty zápasu niekto iný a logickým vyvrcholením tohto vývoja bol piaty set. V ňom sa prejavila väčšia skúsenosť hráčov hostí. Celkovo to bol bojovný a napínavý zápas, v ktorom dominoval útok nad obranou, keď obe družstva mali úspešnosť útoku až 66%.

Peter Tholt, tréner Svidníka, pre stránku SVF po stretnutí povedal: „Dnešný zápas sa mi hodnotí dobre. Na Myjave sme vyhrali po veľmi dlhej dobe. Posledné víťazstvo tu Svidník zaznamenal v roku 2014. Podali sme kolektívny výkon s prvkami zdravej agresivity. Som veľmi spokojný. Chlapcom patrí za dnešný zápas veľká pochvala.“

Posledné dve stretnutia nadstavbovej časti odohrali svidnícki volejbalisti pred domácim priaznivcami. Prvý set piatkového súboja s Komárnom bol vyrovnaný, domáci si vypracovali niekoľkokrát vedenie, no to bolo maximálne dvojbodové. Hostia v sete vyhrávali iba raz – 11:12. Za stavu 21:20 Svidníčania išli do trojbodového vedenia, ktoré si už nenechali ujsť a využili prvý setbal. Druhý set už bol od prvého podania v réžii Slávistov. Tí postupne svoj náskok zvyšovali a hosťom nepomohli ani dva oddychové časy. Posledný bod setu zaznamenal Ščerba priamo z podania. V úvode tretieho setu viedli hostia o dve lopty, ale od stavu 4:4 išli domáci do pohodlného vedenia, hoci súper sa v jednom prípade dotiahol na rozdiel bodu 12:11. V závere už domáci  nedovolili vývoj zápasu zdramatizovať a na víťazstvo využili tretí mečbal.

Pre stránku SVF tréner Peter Tholt k stretnutiu povedal: „Myslím si, že pred play-off je dobré, že sme vyhrali. Dnes sa mi páčilo moje družstvo najmä v obrane v poli s následnou dohrávkou. Určite však mali niektorí hráči rezervy na servise. Zajtra nás ešte čaká Zvolen a potom sa tešíme na play- -off.“ V sobotu tak desiatym stretnutím uzavrela Slávia úspešnú nadstavbovú časť súťaže. Domáci tréner prekvapil základnou zostavou, keď v nej mali z osvedčených hráčov miesto iba Ščerba, Pietrzak a Kalužný, v druhom sete sa na palubovke na chvíľu objavil kapitán Hriňák a v úplnom závere zápasu aj Majcher. V prvom sete domáci neustále vyhrávali a na jeho víťazstvo využili hneď prvý setbal. V úvode druhého setu to bolo vyrovnané, ale od stavu 4:4 Slávisti postupne náskok zvyšovali a aj v tomto prípade využili hneď prvý setbal. Najvyrovnanejší a najnapínavejší bol tretí set stretnutia. Neustále to bolo maximálne rozdiel dvoch bodov na jednu či druhú stranu. A tak sa rozhodovalo v napínavom závere. Za stavu 20:20 unikli hostia na rozdiel dvoch bodov a domáci brali prvý oddychový čas. Zvolenčania však svoje vedenie zvýšili na tri body a opäť tu bol oddychový čas. Ten pomohol, pretože Slávia si pripísala dva body a za stavu 22:23 prišiel na palubovku Majcher. Nasledoval hneď úspešný domáci blok a bolo vyrovnané. Slávia už potom tento stav z rúk nepustila a na celkové trojsetové víťazstvo využila hneď prvý mečbal.

Tréner Peter Tholt nám po stretnutí povedal: „Dnes dostali príležitosť hráči, ktorí musia potvrdzovať svoju úlohu v mládežníckych kategóriách. Príjemne prekvapili a zvíťazili aj v extraligovom zápase za pomoci starších hráčov. Kolektívny výkon v posledných zápasoch bol pre nás dôležitý pred vstupom do play-off.“