Veľkonočné ozdoby spríjemnia atmosféru v meste.

Veľkoobjemové kontajnery môžu Svidníčania využívať celoročne: V iných mestách túto vymoženosť nemajú

Mesto Svidník poskytuje svojim obyvateľom nadštandardnú službu. Veľkokapacitné kontajnery majú možnosť Svidníčania využívať počas celého roka, sú voľne prístupné a mesto to stojí 40-tisíc eur ročne.

Iné samosprávy v mestách na východnom Slovensku zabezpečujú kontajnery na zber objemového odpadu iba 2-krát ročne, v jari a v jeseni. Takto to funguje napríklad v Sabinove, Lipanoch či Medzilaborciach.

Vo Svidníku je k dispozícii celoročne 11 veľkokapacitných kontajnerov. No podľa vedenia mesta sa ich účel v súčasnosti míňa účinku. “Ich využitie by malo byť na uloženie drobného stavebného odpadu, objemového odpadu z domácností, či odpadu, ktorý vzniká na cintorínoch. Je nám ľúto, že mnoho kontajnerov je využívaných nesprávne a viacerí podnikatelia ich plnia odpadom zo svojej činnosti,” vraví primátorka mesta Marcela Ivančová.

Preto mesto vyzýva svojich obyvateľov, aby pri prerábaní svojich bytov i domov využili služby Technických služieb vo Svidníku a dali si priviezť kontajner. Rovnako by tak mali urobiť, ak sa potrebujú zbaviť nábytku alebo iných nadrozmerných vecí z domácnosti. Povinnosťou podnikateľov je odpad z podnikateľskej činnosti likvidovať podľa VZN č.10/2011.

Cenník služieb za pristavenie a vývoz veľkokapacitného kontajneru:

Cena na 1 km jazdy: 0,99,-eur/km

Cena za nákladku a výkladku: 15 min. 5,78,-eur

Cenu za prenájom kontajnera na 1 deň: 3,32,-eur

Pre bližšie informácie môžete kontaktovať TS Svidník na č. 0917 450 442

 

(ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.