SLÁVIA BUDE OBHAJOVAŤ BRONZOVÉ MEDAILY

Uplynulý týždeň rozhodol o tom, že TJ Slávia Svidník bude v súťažnom ročníku 2018/2019 bojovať o bronzové medaily a môže tak zopakovať úspech z predchádzajúceho ročníka. V semifinálových súbojoch obhajca titulu z Prievidze získal potrebné tri víťazstvá a postúpil do svojho tretieho finále za sebou.

Stredajší zápas Svidníčanov pred skvelými domácimi fanúšikmi priniesol zaujímavý súboj a bol zo všetkých troch možno najvyrovnanejší. Hoci v úvodnom sete Slávia hneď na úvod prehrávala 0:3 dokázala pomer lôpt otočiť vo svoj prospech a vyhrávala 16:13. Za tohto stavu však hostia najmä výborným podaním uhrali šesť bodov za sebou a domácim k zastaveniu tohto nepriaznivého vývoja setu nepomohli ani dva oddychové časy. V závere setu domáci znížili na rozdiel bodu, ale ani to už im k jeho zisku nepomohlo. Druhý set bol jednoznačne v réžii favorita, ktorý ho s prehľadom dotiahol do víťazného konca. Hostia ukázali svoju silu na podaní i v hre na sieti, keď domáci niekoľkokrát nedokázali proti ich útokom postaviť bloky. Tretí set sa lámal za stavu 15:15. Svidníčania sa dostali do dvojbodového vedenia, ktoré už z rúk nepustili a hoci využili až tretí setbal víťazstvom sa dostali opäť do hry. Kľúčovým momentom vo štvrtom sete bol pomer lôpt 14:8 v prospech domácich. Aj tentoraz Prievidžania uhrali šesť bodov v sérii a najmä psychicky sa dostali na koňa. Slávia sa ešte dostala do dvojbodového vedenia 16:14, ale od stavu 17:17 už bol vývoj nielen tohto setu ale aj celého zápasu v rukách úradujúceho majstra.

Po stretnutí tréner Peter Tholt povedal: „Škoda prvého setu, viedli sme 16:13 a nedokázali sme si prihrať loptu. Druhý set bol zo strany Prievidze veľmi dobrý. V treťom sete to bolo z našej strany oveľa lepšie a uspeli sme v ňom. Vo štvrtom sme opäť viedli, tentoraz 14:8, no nedokázali sme udržať náskok. Treba povedať, že súper veľmi dobre servoval, ale tie lopty mohli byť z našej strany oveľa lepšie spracované a nechávali sme hráčov Prievidze dlho na servise.“ V sobotu v Prievidzi sa domáci dostali v prvom sete do vedenia až v polovici setu, hostia v závere zabojovali a potrápili domácich. Podobný priebeh mal aj druhý set, ale v treťom už „Kohúti“ kontrolovali priebeh celého setu. Rozhodol predovšetkým kvalitný servis, v ňom vyhrala Prievidza na esá 8:1.

Tréner Peter Tholt tento súboj zhodnotil takto: „Tento zápas bol jednoznačný v prospech Prievidze. Prišli sme s odhodlaním, že nemáme čo stratiť. Sériu sme si pokazili domácim zápasom, keď sme to mali dobre rozohrané, ale Prievidza servisom otočila ten zápas. Dnes to opäť bolo o ich servise, my sme útočili ťažkých pozícií a to rozhodlo. Chceli sme prekvapiť v tejto sérii s favoritom, ale ideme hrať o tretie miesto.“

Semifinále Edymax extraligy mužov 2. zápas – stav série 0:2

TJ Slávia Svidník – VK Prievidza 1:3 (-21, -12, 22, -22)

Zostava Svidníka: Matušovský 4, J. Hriňák 3, Ščerba 7, Majcher 3, Pietrzak 26, Ciupa 9, libero S. Paňko (Marjov 0, Oleárnik 0, Markovič 1, R. Vitko 0)

Semifinále Edymax extraligy mužov 3. zápas – konečný stav série 3:0

VK Prievidza – TJ Slávia Svidník 3:0 (21, 21, 19)

Zostava Svidníka: Ščerba 8, Matušovský 6, Pietrzak 12, Ciupa 9, Majcher 4, J. Hriňák 2, liberá S. Paňko a Kalužný (Oleárnik 0, Markovič 1, Marjov 0)

Súperom svidníckej Slávie v boji o bronzové medaily bude jeden z dvojice Nitra – Košice. Po treťom semifinálovom stretnutí vyhráva Nitra na zápasy 2:1 a v stredu 10. marca môže na domácej palubovke potvrdiť svoj postup do finále. Séria zápasov o konečné tretie miesto by sa mala začať v stredu 17. apríla, Slávia by sa mala v tento deň v prvom stretnutí predstaviť na palubovke porazeného mužstva zo súboja Nitra – Košice.

Autor: redakcia