V OBCI MEDVEDIE ZREKONŠTRUUJÚ MOST

Obec Medvedie patrí medzi menšie obce nášho okresu a žije tu len 45 obyvateľov. (foto: medvedie.sk)

V malebnej obci Medvedie, ktorá sa nachádza na periférii Svidníckeho okresu, plánujú v tomto roku zrekonštruovať most, na ktorý im ešte počas minuloročného výjazdového rokovania vlády vo Svidníku schválili sumu 10 000 eur.

„Okrem spomínanej rekonštrukcie mosta by sme v tomto roku chceli pokračovať aj v dokončení druhej etapy kanalizácie v dĺžke približne sto metrov. Doteraz máme urobených asi 700 metrov,“ hovorí o najbližších plánoch v tejto obci jej dlhoročný starosta Juraj Červák. Podľa jeho slov sa mu tu starostuje dobre, aj keď v obci žije len 45 obyvateľov, najmä starších. Na druhej strane je však táto dedinka atraktívna pre turistov počas celého roka, keďže je tu niekoľko možností na šport a rekreáciu. Dominantou obce je drevený pravoslávny Chrám sv. veľkomučeníka Dimitrija Solúnskeho, ktorý je zaradený medzi kultúrne pamiatky Slovenska. Tak ako vo väčšine obcí z regiónu, aj v Medveďom sa nachádza vojenské pohrebisko z prvej svetovej vojny. V zime si tu zasa prídu na svoje lyžiari. „Počas zimných prázdnin a sviatkov u nás už vyše dvadsať rokov funguje lyžiarske stredisko Ski Medvedie. Toto stredisko je však závislé na počasí, keďže v ňom disponujeme len prírodným snehom,“ uzatvára starosta Medvedieho a prevádzkovateľ strediska Juraj Červák.

(lj)

Autor: redakica
 V tomto roku plánujú v obci zrekonštruovať most, na ktorý im ešte počas minuloročného výjazdového rokovania vlády vo Svidníku s
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.