Študenti vyčistia amfiteáter od burín

Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj. Tak znie heslo festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti. Dobrovoľníci v celom kraji a aj v meste Svidník upracú verejné priestranstvá. 

V utorok 21. mája sa vyberú študenti a žiaci na amfiteáter, aby vyčistili priestory amfiteátra.  „Chceme zrevitalizovať amfiteáter. Čiže vyčistíme priestor od burín, vyzametáme, vypraceme od odpadkov,“ informovala Miroslava Molčányiová, referentka regionálneho rozvoja na Mestskom úrade vo Svidníku. Na tento akt sa podujali dve základné a jedna stredná škola vo Svidníku. Dokopy to bude 80 dobrovoľníkov.

Hlavnými organizátormi festivalu dobrovoľníckej aktivity je platforma Kresťania v Prešove. „Radi sme podporili túto zmysluplnú iniciatívu a pomáhali pri koordinácii a zapojení viacerých  miest. Projekt  Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj  šíri dobrú energiu, vytvára pozitívny vzťah k miestu, v ktorom žijeme. Navyše úžasne mobilizuje ľudí,  ktorým  záleží na tom, ako vyzerá ich okolie a rovnako prebúdza ochotu, chuť  urobiť viac než sa očakáva.  A to je aj práve jedna  z myšlienok dobrovoľníctva a aj posolstvo  tejto akcie: urobiť  niečo dobré, len tak,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský. 

Do festivalu sa zapojili viaceré mestá v Prešovskom samosprávnom kraji. Na výzvu reagoval aj Svidník.„Hlavným cieľom tohto projektu bolo a je vybudovať u mladej generácie pozitívny vzťah k svojmu mestu, majetku, prírode a pri správnej motivácii vytvárať aj nezištné hodnoty. Aktuálne sme oslovili nielen študentov škôl, ale aj podnikateľov, zástupcov neziskových a mimovládnych  organizácií, dôchodcov a všetkých ostatných, ktorí chcú priložiť ruku k dielu. Veríme, že sa to stretne s pozitívnym ohlasom a prekročenie hranice krajského mesta prinesie ešte viditeľnejší efekt pre široký región,“ doplnil za organizátorov festivalu Gabriel Paľa.

(Daša Jeleňová, ver)

Autor: redakica
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.