KNECHTOVÁ: „NA DUKLE SOM SKLADALA PIONIERSKÝ SĽUB“

Program siedmeho ročníka Rusínskeho festivalu vo Svidníku v nedeľu 26. mája svojim vystúpením zakončila známa slovenská speváčka Katka Knechtová. Pri tejto príležitosti jej aj naša redakcia položila pár otázok.

Katka, vy ako rodená Prešovčanka naše mesto určite poznáte... 

Samozrejme! Vo Svidníku som už bola niekoľkokrát, v detstve som skladala na Dukle pioniersky sľub a do Svidníka som chodila aj k vašej jednej veľmi známej kožnej lekárke. Takisto som tu niekoľkokrát aj vystupovala. Ja mám celkovo k východnému Slovensku veľmi intenzívny a srdečný vzťah, takže sa tu cítim ako doma. 

Teraz máme začiatok leta, kedy nám začína množstvo festivalov, chystáte nejaké letné koncertné turné?

Máme rozbehnutú letnú festivalovú sezónu, ale tento rok som poňala tak voľnejšie, keďže každý rok mám nejaké turné a už som z toho trochu vyčerpaná. Okrem toho som intenzívne pracovala na novej pesničke, ku ktorej sme natáčali videoklip v Amerike. Pieseň sa volá „V modlitbách“ a vyjde von v stredu 29. mája.

Chystáte sa v lete aj niekde na dovolenku?

Od začiatku roka veľa cestujem, bola som už aj v Ázií či Amerike, a teraz najbližšie sa chystám na pár dní do Grécka na Mykonos a potom ešte pôjdeme na rodinnú dovolenku do Španielska s rodičmi, sestrou a jej bábätkom.

Život speváčky určite nie je jednoduchý, hlavne čo sa týka neustáleho cestovania na rôzne podujatia či koncerty. Pri čom si vy viete najviac oddýchnuť ?

Dobrý film, moja posteľ, nejaké dobré jedlo a dobrý alkohol 

Viem, že ľudia zo šovbiznisu nemajú príliš v láske otázky o ich súkromí, ale predsa by som sa chcel opýtať, či si v najbližšom čase plánujete založiť rodinu?

Bohužiaľ nie. V poslednom čase dokonca začínam mať pocit, že sa ma muži boja. Takže momentálne také niečo nehrozí, keďže nie je s kým.

A čo by ste na záver nášho rozhovoru odkázali Svidníčanom?

Prajem vám, aby ste si tradíciu Rusínskeho festivalu uchovali, a aby bol vždy lepší a lepší. A takisto vám prajem, aby ste sa mali dobre a mali sa radi.

Ďakujeme a prajeme vám veľa úspechov či už v pracovnom, alebo osobnom živote.

(lj)

Autor: redakica
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.