Svidníčania sa dočkali, obchodný dom Kaufland konečne začínajú stavať

Vo  Svidníku po rokoch dohadov, vyjednávania a úvah konečne reálne rastie obchodný dom. Obchodný reťazec Kaufland stavia v meste novú predajňu. Občania si tak začiatkom budúceho roka budú môcť nakúpiť väčšinu tovarov pod jednou strechou. So stavbou sú však spojené i obmedzenia pre vodičov, hlavne okolo modernizácie križovatky pri obchodnom dome.

VÝSTAVBA ZNAMENÁ I NUTNÉ OBMEDZENIA PRE VODIČOV, V KAUFLANDE SI NAKÚPITE ZAČIATKOM ROKA

Vo Svidníku po rokoch čakania, dohadov a odkladov konečne reálne rastie obchodný dom Kaufland. Spoločnosť, ktorá pre Kaufland obchodný dom vybuduje, si stavenisko prevzala minulý týždeň. Nová predajňa bude stáť neďaleko nemocnice. S výstavbou predajne je úzko spätá aj rekonštrukcia križovatky, čím pravdepodobne vzniknú i dopravné obmedzenia pre vodičov. Občania mesta sa tak môžu tešiť na príjemné ceny a sortiment pod jednou strechou. Predajňa by podľa hovorcu spoločnosti Kaufland mala byť otvorená na začiatku budúceho roka. „V rámci výstavby nového obchodného domu bude zmodernizovaná aj križovatka, s čím pravdepodobne vzniknú aj dopravné obmedzenia. Koncept obchodného domu (rozmiestnenie tovaru) bude rovnaký ako je v našom obchodnom dome Kaufland na Trstínskej ceste v Trnave. Obchodný dom Kaufland vo Svidníku by sme radi otvorili na začiatku budúceho roka,“ upresnila Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovenská republika, v. o. s.

SVIDNÍCKA PREVÁDZKA BUDE PODĽA NAJMODRENEJŠEJ KONCEPCIE

Nová predajňa vo Svidníku bude postavená podľa najnovších štandardov spoločnosti a každý zákazník v nej nájde nielen stály, ale aj sezónny či nepotravinový tovar rôzneho druhu. „Vďaka otvorenému konceptu, ktorý predajne Kaufland ponúkajú, sa zákazník hneď po vstupe do predajne ocitne v oddelení ovocia a zeleniny, hneď za ním sa nachádza pekáreň. Samozrejmosťou budú aj pulty s čerstvým mäsom a nebudú chýbať ani samoobslužné pokladne či malé nákupné košíky na rýchly nákup. Nakupovanie v predajni sa tak stane jednoduchým a rýchlym,“ uviedla Langová. Požiadavky zákazníkov zohľadní  aj samotné rozmiestnenie sortimentu. Mrazený tovar sa nachádza hneď pri pokladniach, v blízkosti ktorých nechýba regál s rýchlym občerstvením či vynovený informačný pult. Pre lepšiu orientáciu sú jednotlivé oddelenia označené farebne a s viditeľnými nápismi. „Veríme, že nová predajňa splní očakávania našich zákazníkov a budú sa k nám opakovane a radi vracať,“ ukončila rozprávanie o novej predajni Kaufland vo Svidníku Lucia Langová. Spoločnosť Kaufland patrí k lídrom medzi obchodnými reťazcami a v súčasnosti prevádzkuje viac ako 1 230 samoobslužných obchodných domov v Nemecku, Českej republike, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Prvý obchodný dom otvoril Kaufland v roku 2000 v Poprade a doteraz otvoril na území Slovenska spolu 67 prevádzok. 

Autor: redakica
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.