SVIDNÍČANKA ĽUDMILA LUKÁČOVÁ SA STALA ZLATÝM SLÁVIKOM SLOVENSKA

V stredu 26. júna sa v Bratislave uskutočnilo národné finálové kolo 29. ročníka celoštátnej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2019, kde vo svojej kategórii zvíťazila Svidníčanka Ľudmila Lukáčová.

„Je to nádherný pocit vyhrať celoslovenskú súťaž. Taký pocit som nikdy predtým nezažila. Asi dva dni som vôbec neverila, že som vyhrala, ale potom som zistila, že je to skutočnosť. Veľmi veľa ľudí mi gratulovalo, za čo im veľmi pekne ďakujem,“ opísala svoje bezprostredné dojmy 12-ročná žiačka Spojenej školy vo Svidníku. Spievať ju bavilo už odmalička a stále sa zúčastňuje rôznych speváckych súťaží. „Vystupovala som v škôlke aj v škole. Väčšinu pesničiek ma naučila mamka a pani učiteľky zo škôlky a školy. V druhom ročníku som začala chodiť do tanečnej zložky DFS Makovička, ale v treťom ročníku som prestúpila do speváckej zložky pod vedením pani učiteľky Suvákovej. So súborom sme vystupovali na rôznych festivaloch, ale aj na celoslovenskej súťaži Vidiečanova Habovka. Okrem toho sa pravidelne zúčastňujem aj súťaži ako je Vianočná hviezdička, Spevy môjho rodu, Makovická struna a Slávik Slovenska. Vystupovala som aj na Štefanskom koncerte a na Echu našich slávností. Stálym hosťom som aj na benefičných koncertoch Spojme srdcia pre zdravie, ktoré organizuje môj ujo Vlado Kačmár,“ hovorí mladá speváčka Ľudmila Lukáčová.

TENTO ROK JEJ PRAJE

Okrem ocenenia Zlatý Slávik Slovenska získala Ľudmilka v tomto roku aj iné ocenenia. „Áno, tento rok je pre mňa veľmi silný, keďže som sa laureátkou súťaží Vianočná hviezdička a Spevy môjho rodu. V súťaži Slávik Slovenska som sa doteraz na krajskom kole umiestnila dvakrát druhá a tento rok sa mi prvýkrát podarilo postúpiť do celoslovenského kola, kde som sa stala Zlatým Slávikom Slovenska,“ vysvetľuje budúca siedmačka, ktorá na našu otázku o jej speváckej budúcnosti odpovedala nasledovne: „Spievam veľmi rada, ale ešte vám neviem povedať, čomu sa budem venovať, keď budem veľká.“ Každopádne mladej „Slávici“ budeme v jej ďalšej kariére držať palce.

(lj)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.