Film, kde hviezdi Michal Iľkanin budú vo Svidníku premietať trikrát. FILM LOLI PARADIČKA MAL PREMIÉRU UŽ AJ V PREŠOVE.

Standing ovations si zaslúžil nový film Loli paradička, ktorý vznikol na východnom Slovensku a je v šarištine. Hlavnú postavu hrá Svidníčan Michal Iľkanin, bývalý herec Divadla Alexandra Duchnoviča a mestský poslanec. Svidníčania sa majú na čo tešiť!

4 roky vznikal film, ktorý sa bude premietať vo Svidníku 19.júla. Vidieť ho však môžete aj 21. a 28.júla.

"Najťažšie bolo popasovať sa s nízkym rozpočtom. Všetci robili s minimálnymi nárokmi na honoráre a s absolútnym nadšením, presvedčením,” povedala producentka filmu Marka Staviarska. Film stvorila rodina Staviarskych. Otec a syn napísali scenár a zároveň boli aj režisérmi celovečerného filmu.  “Film je v šarištine, takže sme chceli obsadiť lokálnych hercov. Nebolo v tom nič komerčné, robili sme film, ktorý sa nám páčil,” povedal jeden z režisérov filmu Richard Staviarsky.

V hlavnej úlohe sa predstavili Michal Iľkanin a Kamila Mitrášová, pre ktorú to bol filmový debut.

“Dostať sa do postavy nebolo až také ťažké, ale horšie bolo z nej výjsť. A zvlášť keď som mal hendikep. Niekedy som sa pristihol, ako krívam aj v reálnom živote. To sa mi stávalo napríklad po troch natáčacich dňoch. Ale bolo to zaujímavé, boli to zaujímavé roky, skúseností. Doslova so Staviarskými sme si tak sadli, že sme končili ako jedná veľká rodina,” povedal M. Iľkanin.

Kamila Mitrašová mala pri prvej natáčacej scéne len 15 rokov. “Naivná som bola vtedy a som i teraz. Ale hralo sa mi výborne, bola to skvelá skúsenosť,” prezradila talentovaná herečka.

Strihu sa venoval Juraj Staviarsky. Prvýkrát bol film verejne prezentovaný 16. júna na Art Film feste v Košiciach a získal cenu diváka Joj Cinema. „Otec nám zakázal ísť na umelecké školy, ale ako to už býva, neposlúchli sme ho a teraz tu stojíme s filmom, na ktorom sme spolupracovali a napokon dotiahli do úspešného konca,“ povedala prítomným zaujímavosť Marka Staviarska.Na plátne plynulo 89 minút vtipného príbehu medzi mladou Rómkou a handicapovaným jarmočným predavačom. (ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.