Ideš behať na Dukelský beh mieru?

Najbližšia nedeľa, 1. september 2019 patrí Dukelskému behu mieru a Vám, ktorí sa ho chcete zúčastniť. Beh je šport, ktorý si môžete viac vychutnať, keď sa na neho dobre pripravíte.

Nezabudnite, že telo najmä v teplejšom počasí zvláda námahu lepšie s dostatočným prísunom tekutín. Pite, aj keď nemáte pocit smädu.

Každý, kto beháva už vie, kedy si môže dať posledný tréning alebo čo večerať a raňajkovať pred pretekom. Ak bežíte prvý krát poraďte sa so skúsenejšími bežcami. Ťažké jedlo, ani unavené telo výkonu nepomôžu.

Každým rokom je počas „dukeláku“ teplejšie počasie a my ako organizátori robíme všetko preto, aby mali bežci komfort na trati i po dobehnutí. Pripravujeme viac občerstvovacích staníc s vodou, iontovými nápojmi a ovocím, vodnú hmlu na vstupe do Svidníka, stan s pitnou vodou v cieli, tiež čapované pivko a kofola. Zabezpečujeme záchrannú službu na trati i v cieli.

Prosíme Vás, aby ste sami dbali o svoje zdravie a dostatočne sa občerstvovali, počúvali svoje telo na trati a zodpovedne pristupovali k vlastnému životu.

In-linerov prosíme, aby mali so sebou prilbu i chrániče. Bez týchto bezpečnostných prvkov Vás na trať pre Vašu bezpečnosť pustiť nemôžeme.

Keďže sú behy konané počas plnej prevádzky cesty I. triedy, každý bežec sa zúčastňuje podujatia na vlastnú bezpečnosť. Nám prioritne pri organizovaní behu záleží na bezpečnosti bežcov i účastníkov celého podujatia, preto nič nepodceňujeme.

Elektronická registrácia všetkých behov prebieha do polnoci 26. augusta, keď to stihnete, môžete mať svoje číslo so svojim menom. Pamiatka sa tiež počíta.

Staňte sa súčasťou 60. ročníka Dukelského behu mieru.

Autor: redakica
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.