V NIŽNOM MIROŠOVE ZATEPĽUJÚ OBECNÝ ÚRAD

V obci Nižný Mirošov sa v poslednej dobe uskutočnilo a stále sa realizuje viacero rekonštrukcií. O čo konkrétne ide, to nám už povedala starostka obce Anna Hrešková.

„V našej obci sme len nedávno dokončili multifunkčné ihrisko, na ktoré nám boli schválené financie ešte za bývalého vedenia. V budúcnosti by sme však ešte k tomuto ihrisku chceli dobudovať aj dva altánky a kozub, aby rodiny s deťmi mali možnosť tráviť čas v príjemnom prostredí. V obci momentálne prebieha zníženie energetickej náročnosti budovy obecného úradu, na ktorú nám z environmentálneho fondu bolo poskytnutých 150 000 eur, za čo som povďačná najmä strane Most – Híd. Takisto sme dostali aj dotáciu z ministerstva financií vo výške 13 500 eur na vybavenie obecnej kuchyne a 11 000 eur na opravu školskej telocvične,“ hovorí Anna Hrešková, ktorá je vo funkcii starostky prvé volebné obdobie. „V budúcnosti by sme chceli rekonštruovať aj interiér obecného úradu, konkrétne znížiť strop v sále, vymeniť podlahu a nábytok. Ďalej chceme pre obec zakúpiť vozidlo UNC. Takisto plánujeme dobudovať cesty k bytovke, opraviť fasádu na škole, školskej jedálni a telocvični. Čiže tých plánov je skutočné veľa, uvidíme, koľko finančných prostriedkov sa nám podarí zohnať,“ pokračuje starostka.

NEBUDÚ CHÝBAŤ ANI KULTÚRNO-SPOLOČENSKÉ AKCIE PRE OBČANOV

Podľa slov starostky v Nižnom Mirošove žije 270 ľudí, z toho asi 70 Rómov. V obci majú aj školu, ktorú navštevuje 111 prevažne rómskych žiakov z obce a okolia. Na občanov v najbližších týždňoch čakajú aj tri kultúrno-spoločenské akcie. „Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším budeme 27. 10. v obci organizovať Rusínsko-rómske slávnosti, ďalej by sme pre naše deti chceli pripraviť Mikuláša a koncom roka sa uskutoční tradičná zabíjačka,“ povedala Hrešková, ktorá patri medzi starostov – nováčikov. „Starostku robím ešte len prvé volebné obdobie, ale musím povedať, že práca s ľuďmi rozhodne nie je jednoduchá, keďže vždy sa nájdu aj kritici, ktorí vás budú kritizovať za všetko čo urobíte. Na druhej strane som však obklopená dobrými poslancami, ktorí sú vždy ochotní pomôcť,“ uzatvára starostka Anna Hrešková.

(lj)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.