ŠTVRTÁ SEZÓNA J. HRIŇÁKA V POZÍCII KAPITÁNA

TJ Slávia Svidník vstúpila pred pár dňami očakávaným víťazstvom nad mladíkmi v Trenčíne do svojej trinástej extraligovej sezóny. Už vo štvrtej sezóne za sebou ju v neľahkým bojoch bude viesť s honorom kapitána mužstva 29-ročný Jakub Hriňák, ktorý narodeniny oslávil 1. októbra.

Rodák zo Starej Ľubovne začínal ako 10-ročný s volejbalom v rodnom meste, no už ako stredoškolák prestúpil do Humenného. Už v mládežníckom veku zaznamenal niekoľko úspechov. Ako starší žiak sa v drese St. Ľubovne stal majstrom Slovenska. S kadetmi Humenného získal na Slovensku tretie miesto a ocenenie pre najlepšieho smečiara v tejto kategórii. Potom ho však tréneri „prerobili“ na nahrávača. Má aj titul majstra Slovenska u juniorov, s mužmi Humenného získal tri tituly majstrov republiky a dvakrát sa stal aj víťazom Slovenského pohára. Niekoľko štartov má aj v reprezentácii rodnej vlasti. J. Hriňák mal 24 rokov, keď prestúpil do svidníckej Slávie, keď odolal ponukám Myjavy, Nitry i Prešova. Táto sezóna bude u J. Hriňáka piatou v poradí v drese Slávie a štvrtou vo funkcii kapitána. Spomínali sme úspechy J. Hriňáka a preto nás zaujímalo, ako by porovnal úroveň extraligy v rokoch, keď zbieral úspechy v drese Humenného a teraz. „Myslím si, že úroveň súťaže oproti predchádzajúcim ročníkom mierne poklesla. No čo sa týka jednotlivých tímov bude táto sezóna podľa môjho názoru jedna z najvyrovnanejších. V súťaži je šesť-sedem tímov, kde môže každý s každým vyhrať. Bude to určite tuhý boj o tie najvyššie priečky.“ Svidnícky kapitán má aj svoje civilné zamestnanie.

 Ako sa tieto jeho pracovné povinnosti premietajú do prípravy nielen pred štartom sezóny ale aj počas nej? „Pracujem ako policajt na Obvodnom oddelení PZ v Humennom. Je to trochu náročné, pretože až deväť mesiacov v roku nemám v podstate voľný deň. Keď nie som v práci idem na tréning, mám šťastie na svojho nadriadeného, ktorý mi vychádza v ústrety, aby som mohol byť prítomný na stretnutiach. V priebehu týždňa podľa možnosti absolvujem tri tréningy vo Svidníku, dvakrát si dám posilňovňu v Humennom.“ V kádri Slávie došlo počas letnej prestávke k dosť výrazným zmenám. Odišli traja hráči zo základnej šestky.

 Ako sa na túto skutočnosť pozerá kapitán Slávie? „Odišli nám obidvaja smečiari zo základu Cíupa a Ščerba. Blokár Majcher mal minulú sezónu neskutočnú, škoda že s volejbalom na tej najvyššej úrovni skončil. Do Prešova odišiel aj môj kolega z nahrávačského postu Oleárnik. Myslím si, že klub sa s tým vysporiadal pomerne dobre. Smečiarov nahradila dvojica ukrajinských legionárov Fedorenko a Tatarenko, mladí blokári Šellong a Marjov by si svoje miesto mali taktiež uhrať.“ Svidnícky volejbal od svojho vstupu do extraligy stále mal v kádri skúsenejších i pomerne mladých hráčov. Ináč tomu nie je ani pred štartom ročníka 2019/2020. Aké ciele si dáva káder Slávie na prahu novej sezóny na čele so svojim kapitánom? „V prvom rade by sme svojimi výkonmi chceli pozvať do domácej športovej haly čo najviac priaznivcov, ktorí chcú a vedia vytvoriť skvelú atmosféru. A veríme, že tí najvernejší s nami budú chodiť aj na zápasy vonku. Za chlapcov môžem povedať, že sa vynasnažíme aj na základe umiestnenia po základnej časti dostať do Svidníka čo najatraktívnejších súperov a uhrať čo najväčší úspech. Medailu v extralige alebo v Slovenskom pohári.“

-bar

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.