DOMA S VÝHROU, VONKU S PREHROU

Počas uplynulého týždňa odohrala svidnícka Slávia vo volejbalovej extralige mužov dve stretnutia. V tom prvom po dramatickom priebehu zvíťazila v päťsetovom boji nad Komárnom, v druhom neuspela na kopaniciach.

V úvode prvého setu domáci prehrávali až do stavu 10:10. Potom sa vývoj setu prelieval zo strany na stranu. V závere Slávia odskočila na rozdiel dvoch bodov (21:19) a nakoniec využila hneď prvý setbal. V druhom sete náskok domácich doťahovali hostia. Za stavu 12:10 získali štyri body za sebou a tréner Tholt si vzal oddychový čas. To mužstvu pomohlo a opäť získalo vedenie na svoju stranu sériou štyroch získaných lôpt. Slávia postupne náskok zvýšila až na rozdiel piatich bodov a bez problémov získala vo svoj prospech aj druhý set. Úvod tretieho setu bol vyrovnaný do stavu 6:6. Potom hostia získali dvojbodový náskok, ktorý si nielen udržiavali ale postupne ho aj zvyšovali. V závere setu ho už Slávia zlikvidovať nedokázala. Podobný priebeh mal aj štvrtý set. , tentoraz od stavu 5:5 išli Komárňania do vedenia a hoci Slávia v závere znížila na rozdiel bodu (22:23) prehrala aj po druhýkrát. V rozhodujúcom tajbrejku sa od stavu 3:3 dostali do trojbodového vedenia domáci volejbalisti a na zaslúžené víťazstvo využili tretí mečbal. Hviezdou zápasu bol ukrajinský smečiar Dmytro Fedorenko, ktorý nazbieral 32 bodov.

Tréner Slávie Peter Tholt nám po stretnutí povedal: „Po dvoch vyhratých setoch sme sa trápili, výhra v tajbrejku však ukazuje silu mužstva. Vo vyhratých setoch sme lepšie servovali i prihrávali, potom sme začali robiť chyby, čím sme súpera postavili na nohy. Niektorí hráči sa vytrápili, no víťazstvo je cenné.“ V sobotňajšom stretnutí Myjava v prvom sete so Svidníkom dlho ťahala za kratší koniec a  neustále doťahovala náskok hostí. Svidník však svoj setbal nevyužil a domáci záver setu otočili (26:24). Druhé dejstvo malo veľmi podobný priebeh. Svidník si držal až do koncovky mierny náskok, za stavu 24:23 mal opäť setbal, ale Myjava tak ako v prvom sete koncovku otočila a aj druhý set vyhrala 26:24. Aj tretí set bol veľmi tesný, ale tentokrát Svidník záver zvládol a znížil na 1:2 (25:23). Myjave však vyšiel nástup do štvrtého setu, ktorý vyhrala 25:17 a získala štvrté víťazstvo za tri body.

Tréner Peter Tholt pre stránku SVF po stretnutí povedal: V prvých dvoch setoch sme si koncovky pokazili sami. V prvom sete to bolo našou nedôraznosťou respektíve nepresnosťou a v druhom to bolo zle takticky zahrané. V treťom sete už to s nami vyzeralo dobre. V štvrtom hral súper na riziko čo mu vychádzalo a tá odvaha mu priniesla úspech. Moje družstvo si môže z tohto zápasu odniesť veľmi veľa. Gratulujem domácim k víťazstvu.“