Prváčikov imatrikulovali, stali sa právoplatnými žiakmi Spojenej školy

"Sľubujem!“ Toto zaznelo nahlas a  úprimne z úst prvákov  počas slávnostnej imatrikulácie, ktorá sa konala vo štvrtok, 24.októbra na Spojenej  škole vo Svidníku. Na začiatku tohto výnimočného aktu zaznela školská hymna, ktorú si po prvýkrát zaspievali už aj prváci. Nevšedné podujatie obohatil kultúrny program mladších žiakov. Aj tento krát bol originálny  a niesol sa v duchu známej rozprávky o Lenivom zajačikovi. Okrem rozprávkových postáv zohrali hlavnú úlohu práve tí najmenší, naši prváci. Ukázali, že vedia nielen spievať, tancovať a repovať,  ale aj plynulo rozprávať po anglicky a rusínsky. Po spoločnom vyslovení prváckeho sľubu, pasovali prváčikov veľkou ceruzou naši „veľkí“ piataci a tí sa tak stali právoplatnými žiakmi Spojenej školy, ktorá sa na deväť rokov stane ich druhým domovom. Z rúk pani riaditeľky RNDr. Márie Makutovej  si každý žiak prevzal medailu a imatrikulačný list, ktoré im budú na dlhý čas pripomínať túto slávnostnú chvíľu.

Ako čestný hosť bola pozvaná aj štatutárka občianskeho združenia Kolysočka – Kolíska Ľuba Kráľová, ktorá sa všetkým prítomným prihovorila v rusínskom jazyku, poďakovala sa za iniciatívu Spojenej školy v propagácii rusínskeho jazyka a kultúry a zároveň obdarovala prvákov hodnotnou knižočkou „Rusínsky jazyk pre najmenších“, ktorá svojimi krásnymi ilustráciami, piesňami, veršovankami a vyčítankami obohatí ich detský svet.

Slávnostná imatrikulácia znamená výnimočný deň nielen pre samotných prvákov, ale je nevšedným zážitkom aj pre ich rodičov, ktorí si spolu so svojimi ratolesťami očividne odnášali pocity plné nevšedných dojmov a presvedčenie, že svoje deti zverili do tých správnych rúk. Prajeme im úspešný štart do vzdelávania!

Helena Vaškaninová

 

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.