Tagédia v Giraltovciach: Našli mŕtvych manželov, každého v inej izbe

V Giraltovciach (okres Svidník) našli v pondelok 28. 10. v rodinnom dome dve mŕtvoly. Manželský pár zomrel zrejme s odstupom pár hodín.   

Šeťdesiatnici Pavol a Terézia (†60) Jackovci zomreli za zatiaľ neobjasnených okolností. Ich telá objavil sanitkár, ktorý mal muža odviezť v ten deň do nemocnice. Bol totiž vážne chorý a potreboval liečbu, ktorú dovtedy odmietal.  v dome na Kpt. Nálepku iba náhodou. Muž bol dlhší čas chorý, no doteraz odmietal liečbu. Keď nikto nevychádzal z domu, zalarmoval susedov a spoločne objavili mŕtvoly. “Vravím mu, nech sa pozrie, či nie je otvorené. Na dverách mali guľu, ale zvláštne je, že kľúče boli zvonka. Preto sme vošli sme dnu, ešte som zakričala na môjho manžela, nech ide na pomoc, že bude treba Pavla pomôcť naložiť do sanitky, že asi zaspali. Našli sme ho na poschodí v spálni, ležal dole tvárou, prikrytý paplónom. Sanitkár vybehol a skríkol, že veď on je mŕtvy," opísali pre médiá manželia bývajúci oproti. V susednej izbe našli aj manželku nebohého, aj ona už bola po smrti. 

Nebohí manželia mali troch synov, všetci žijú a pracujú v Čechách. Manželia žili v ťažkej sociálnej situácii. Nemali ani teplú vodu ani plyn. “Mali ťažký život. Nemali ani vodu, ani ply a ešte aj televízor sa im nedávno pokazil, takže si nemali ako skrátiť dlhú chvíľu,” dodali susedia, podľa ktorých sa pár tešil na to, že im čoskoro bude štát vyplácať starobné dôchodky. 

Telá nebohých prehliadol prizvaný znalec zo súdneho lekárstva, policajný vyšetrovateľ na mieste urobil obhliadku a začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,. “Cudzie zavinenie bolo predbežne vylúčené,” informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová. Prípadom intenzívne zaoberá a preveruje všetky okolnosti tohto prípadu.

 

(ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.