KRAJSKÝ FUTBAL

III. liga

Svidník – Sp. Nová Ves 3:1 (3:0)

Pred týždňom Svidníčania začali stretnutie úvodným gólom už v 11. min. Tentoraz padol do siete hostí „až“ v 14. minúte. Priamy kop Kuhajdika z viac ako tridsať metrov bol jemne tečovaný jedným z hráčov hostí a domáci išli do zaslúženého vedenia. O štyri minúty vyhrávali Svidníčania už rozdielom dvoch, gólov, keď po rohovom kope si dal ozaj ukážkový vlastenec jeden z hráčov súpera. Domáci sa po týchto ľahko skórovaných góloch neuspokojili a v 26. min. sa po rohovom kope Kuhajdika gólovo presadil Piľar. Proti nie veľmi výraznému súperovi sa druhý polčas zo strany domácich odohrával v udržiavacom tempe, gólových príležitosti bolo veľmi málo. Hostia nakoniec možno svoju jedinú využili v 73. min., keď po závare v ich šestnástke išli do rýchleho protiútoku a hosťujúci hráč v súboji s domácim brankárom nezaváhal a zaznamenal čestný úspech hostí.

Zostava Svidníka: Mikluš – Bialončik, Zápotocký, Čabala (6. Veprik), Kiseľa – Košč, Kuhajdik (80. Matkobiš), Dzoblaev, Eliaš – Piľar (51. Ducar), Tokar

-bar-

Giraltovce – Plavnica 2:0 (1:0)

Giraltovčania veľmi dôležitý zápas, vzhľadom na postavenie v tabuľke, zvládli. Podali disciplinovaný výkon, čo im prinieslo zaslúžené víťazstvo. Hoci to pre hŕstku uzimených divákov nebol veľmi pohľadný futbal, no nakoniec sa tešili z trojbodového zisku. Bol to obojstranne bojovný futbal a hralo sa zväčša v strede ihriska. V prvom polčase ani jedno mužstvo neohrozili priamou strelou bránu súpera. Domácim však vyšla skvelá akcia v 18. min. Na jej začiatku bol Michalko, ktorým uvoľnil Šoltysa a ten pred bránou našiel voľného Bavoľára, ktorý nezadržateľne skóroval. V druhom polčase už bola hra obojstranne svižnejšia. Hostia začali „vystrkovať rožky“. V 48. min. vyššie spomínané trio rozohralo opäť peknú futbalovú akciu, ale tentoraz Bavoľár bránu prestrelil. V 56. min. sa skvelým zákrokom vyznamenal Fabini, keď prudkú strelu súpera vytlačil spod brvna. V 77. min. po priamom kope Jurča Šoltys strelou z voleja zaznamenal druhý gól Slovana. V závere zápasu mohol skórovať Bavoľár, ale jeho príležitosť gólman hostí zlikvidoval.

Zostava Giraltoviec: Fabini – Tóth, Katunský, Jurč, Galik, Albisu, Furmanek, Gdovin, Michalko Bavoľár, Šoltys (78. Chovanec)

-deu-

Bard. Nová Ves – Stropkov 4:0 (2:0)

V úvodnej dvadsaťminútovke vychádzali obe mužstvá zo zabezpečenej defenzívy a nepúšťali svojho súpera do vážnejšej šance. Prvú príležitosť mali v 21. minúte domáci, ich hráč sa šikovnou kľučkou zbavil hosťujúceho obrancu, no z rohu päťky mieril len do bočnej siete. O dve minúty neskôr sa o slovo v ofenzíve prvýkrát prihlásili hostia, Varga sklepol loptu Harvilkovi, ktorý spoza šestnástky mieril ľavačkou tesne nad. Hostia sa mohli ujať vedenia aj v 30. minúte. Kapitán Jakubčo vysunul do sľubnej príležitosti Vargu, ktorý zvnútra šestnástky krížnou strelou ľavačkou trafil pravú žrď brány domácich. V konečnom účtovaní hostí táto príležitosť poriadne mrzela, pretože už o šesť minút neskôr sa vedenia ujali domáci. Po centri z pravého krídla sa na prednej žrdi strelecky presadil kapitán domácich. Tesne pred koncom prvého polčasu sa do streleckej listiny zapísal aj mladý Rus v zostave domácich, ktorý po trme- vrme v hosťujúcej šestnástke nekompromisne zakončil k žrdi- 2:0. Ani po zmene strán Stropkovčania v chladnom počasí svojim výkonom príliš nezahriali svojich priaznivcov, ktorí vycestovali na zápas vonku. V 52. minúte po individuálnej akcii zvýšili domáci svoje vedenie na rozdiel troch gólov. Po viac ako hodine hry mohol znížiť striedajúci Burcák, jeho hlavička po rohu Agbaneho však tesne minula pravý horný roh domácej brány. Domáci zavŕšili svoj kvalitný výkon v 82. minúte, keď zo vzdialenosti siedmich metrov nikým nekrytý hráč domácich uzavrel skóre zápasu . Stropkovčania po štyroch zápasoch bez prehry opäť našli premožiteľa a pripísali si najvyššiu prehru v tomto roku. V záverečnom programe jesennej časti III. ligy ich čakajú dva domáce zápasy, prvý z nich je na programe v sobotu o 13:30 proti Vranovu.

Zostava Stropkova: Prysiazhniuk- Petrišin (66. Fečo), Bochin, Štefančík, Čurlík- Candy Augustine Agbane, Jakubčo (46. Vaško), Borovik, Poľák, Harvilko- Varga (58. Burcák)

-eb-

IV. liga

Kračúnovce – Sabinov 0:0

Deľba bodov je spravodlivá. Hostia mali o niečo viac gólových príležitosti ako futbalisti Tatrana. Hra v poli bola vyrovnaná a domáci sú so ziskom bodu spokojný.

Zostava Kračúnoviec: Štefanik – Hudáček, M. Peržeľ, J. Peržel, Nazarej, Šima (80. Lukáč),,Vojta, Lechman (86. Harčarik), Ungvarský, Čabala, Dzurjuv