V KRAJSKOM DERBY ÚSPEŠNÁ SLÁVIA

To čo Slávie Svidník nevyšlo vo východniarskom derby pred týždňom, to jej vyšlo v krajskom derby. Rozhodujúci tentoraz vyhrali a získali ďalšie víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Svidník viedol na palubovke Prešova 2:0 na sety, keď prvý vyhral na 21 a druhý na 19. Potom sa však hosťom zranil skúsený blokár Tibor Matušovský a jeho strata bola citeľná. Prešovčania to využili, ďalšie dva sety vyhrali zhodne rozdielom piatich bodov a dostali duel do tajbrejku. Nástup do piateho setu im však vôbec nevyšiel a tak si napokon Svidník odniesol z Prešova dva body za víťazstvo 3:2. Prešov tradične ťahal kapitán a najskúsenejší hráč Martin Sopko st., ktorý zaznamenal 23 bodov (4 esá, 4 bloky), za hostí bodoval najviac poľský univerzál Lukasz Pietrzak (26 b., 1 eso, 3 bloky). Najužitočnejším hráčom zápasu (MVP) sa stal ukrajinský smečiar hostí Dmytro Fedorenko, ktorý si pripísal 18 bodov.

Pre web stránku SVF tréner Slávie Peter Tholt povedal: „Prvé dva sety sme zaslúžene vyhrali, aj keď nám v prvom škrípal servis. V druhom sete sa nám zranil Matušovský, nemali sme ho kým nahradiť. Mám pocit, že v tej chvíli si chalani trochu prestali veriť, že sa to dá vyhrať aj bez neho. V tajbrejku sa zomkli a mám pocit, že sme to dobre odservovali. Základ sme položili servisom. Ďakujem chalanom, že to nakoniec zvládli.“

Edymax extraliga mužov – základná časť - 8. kolo

VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník 2:3 (-21, -19, 20, 20, -7)

Zostava Svidníka: J. Hriňák 5, Tatarenko 8, Matušovský 6, Pietrzak 26, Fedorenko 18, Marjov 8, libero S. Paňko (R. Vitko 0, Kandráč 4)

www.svf.sk, bar

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.