Vyberáme zo stanoviska vedúcej kancelárie primátorky Eriky Červenej

Od 1. septembra zákonný zástupca – rodič za žiaka v základnej škole neplatí, iba prispieva na režijné náklady ŠJ. Štát prostredníctvom dotácie prispieva na obedy zdarma v hodnote 1,20 EUR na každé dieťa alebo žiaka, ktoré sa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti a odobralo stravu. 

 

V ŠJ je pre stravníkov každý deň pripravená pestrá a  plnohodnotná strava na základe nových receptúr, ktoré sú doplnené napr. aj rybami, pripravujú sa jedlá, ktoré sú vhodné pre deti a žiakov v súlade so zásadami školských jedálni a platnej legislatívy. Stravníci majú denne doplnkové jedlá v podobe zeleninových šalátov, ovocia, mliečných výrobkov. Zaviedli sa nové receptúry a pripravujú sa zdravšie a ľahšie jedlá pre deti, strava je rozmanitá, omáčky sú odľahčené a žiaci pravidelne dostávajú zeleninové šaláty a školské ovocie aj vo forme štiav a pyré. Vedúce ŠJ zaraďujú do jedálnička zdravé potraviny. Častou a vynikajúcou prílohou k hlavnému jedlu je bulgur, miesto rizota máme krupoto a častým hlavným jedlom sú ryby. Jedálny lístok si rodičia môžu prekontrolovať na stránkach škôl.

 

Po zmene VZN sa v školských jedálňach základných škôl situácia nezmení, rodičia nebudú doplácať za stravovanie (zaplatia iba 1,0 EUR mesačne režijné náklady), rodič neplatil za obedy v septembri a nebude platiť ani po účinnosti nového VZN od januára. 

 

Svidnícke ŠJ deťom poskytujú plnohodnotnú stravu za 1,20 a je v tom zahrnutý obed a doplnkové jedlo, dotácia sa používa na skvalitnenie jedla.

 

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.