Poslanci po prvý raz využili pri hlasovaní elektronické zariadenie. Radnica zaviedla aj SMS notifikáciu pre zástupcov voličov.

Hlasovacie zariadenie sa rozhodli kúpiť pre zefektívnenie a pružné rokovanie mestského zastupiteľstva. 

Svidnícki poslanci na svojom ostatnom zasadnutí po prvý raz využili elektronické hlasovacie zariadenie. “Mesto ho kúpilo z vlastných zdrojov a stálo viac ako 11 000 eur,” uviedla primátorka mesta Marcela Ivančová. Vopred sa ospravedlnila za prípadné nezrovnalosti pri používaní novinky. 

Nová technika by mala zabrániť tomu, aby poslanci predlžovali čas svojho vystúpenia. Súčasťou zariadenia je totiž aj časomiera. „Keby tu bola časomiera, tak istotne by každý jeden poslanec vedel, aký je jeho čas a či ešte môže ďalej rečniť, alebo nie,” vyjadril sa v minulosti poslanec Ján Vook

Aj na jeho slová vtedy primátorka zareagovala slovami: „Myslím si, že spoločnou prácou všetkých poslancov zavedieme aj nové pravidlá vo fungovaní poslaneckého zboru, vo fungovaní vzťahov primátor -poslanecký zbor.”

Ivančová tvrdí, že mestu chýba aj vlastná zasadacia miestnosť pre poslancov, preto uvažujú o oprave priestorov v budove mestského úradu: ”Doteraz sme stále rokovali v priestoroch základnej umeleckej školy, kde však základné veci, ako napríklad hlasovacie zariadenie, napevno nainštalovaný dataprojektor, ktoré sú dnes bežným štandardom pri rokovaniach, nebolo možné nainštalovať. Pri každom zastupiteľstve sme museli prispôsobiť zasadaciu miestnosť nanovo. Poslanci dočasne rokujú v priestoroch domu kultúry. Pracujeme na statickom posúdení nových priestorov zasadačky, pretože potrebujeme prebúrať niektoré priečky, aby sme zväčšili štandardný priestor. Musíme túto technickú vec vyriešiť a potom sa môžeme pustiť do samotnej rekonštrukcie.” 

Po získaní technických podkladov pristúpia k vypracovaniu projektovej dokumentácie. Predbežný odhad nákladov na rekonštrukciu je vo výške 50-tisíc eur. V novej zasadačke by mali po prvý raz rokovať na budúci rok. 

Samospráva zaviedla aj SMS notifikáciu pre poslancov. "Chceme obmedziť klasické posielanie pozvánok poštou. Každý poslanec dostane SMS notifikáciu o tom, že sa niečo v meste deje. Chceme to postupne rozšíriť na širší okruh ľudí," dodala Ivančová.

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.