POČAS TÝŽDŇA BEZ STRATY SETU

V stredu a v piatok minulého týždňa hostili extraligoví volejbalisti Slávie na domácej palubovke mužstvá z opačných pólov tabuľky. Najprv úradujúceho majstra z Prievidze, ktorému patrila prvá priečka tabuľky, o dva dni mladíkov z Trenčína, ktorí boli na chvoste extraligovej tabuľky.

Domáci proti lídrovi tabuľky, ktorý do stredy prehral iba jeden zápas, zvládli prvé dva sety až prekvapujúco ľahko. V treťom viedli už 15:11, hostia však z 20:9 otočili na 20:22. Prievidžania však pod tlakom kopili chyby v útoku a keď Marjov esom na 24:23 získal prvý mečbal, bolo o výsledku rozhodnuté. Tréner Peter Thol po stretnutí povedal: „Chalani si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu. Toto víťazstvo je odmenou za výkon, ktorý odviedli. Vyzdvihol by som náš servis, trpezlivý kolektívny výkon a po nočnej službe solídne viedol svoje mužstvo nahrávač a kapitán mužstva Jakub Hriňák.“ Pred piatkovým súbojom si všetci prítomní v hale uctili minútou ticha pamiatku tých, ktorí v našej vlasti tragicky zahynuli v uplynulom týždni. Zápas proti mladíkom z Trenčína mal až na vyrovnaný druhý set jednoznačný priebeh. V prvom sete išla Slávia hneď do niekoľkobodového vedenia, ktoré si udržiavala až do jeho záveru. Hosťom dovolila iba zníženie z 19:13 na 19:16, v závere setu využila hneď prvý setbal. V druhom dejstve začali domáci opäť dobre , ale stav 10:7 otočili Trenčania na 10:11 a po prvýkrát v celom zápase sa ujali vedenia. Za stavu 17:19 pre hostí po druhom oddychovom čase Slávie poslal domáci tréner na palubovku to najlepšie čo mal v tomto stretnutí k dispozícii a od stavu 19:19 už boli vo vedení opäť iba domáci volejbalisti, ktorí využili druhý setbal. V treťom sete ešte hostia živili nádej na zisk aspoň setu do stavu 10:9, no Slávia už potom nič nenechala na náhodu a celý zápas doviedla do úspešného konca. Po stretnutí nám tréner Peter Tholt povedal: „Bolo to pre nás povinné víťazstvo. V krátkom voľne si trochu oddýchneme najmä v hlavách a dobre sa pripravíme na ďalšie kolá. Najbližšie nás čaká pohárová odveta s Trenčínom a extraligový súboj v Komárne.“