Svidnícka hlina bude súčasťou Hlavného chrámu Ozbrojených síl Ruskej federácie

Hlina z hrobov pri Pamätníku sovietskej armády vo Svidníku bude súčasťou základov Hlavného chrámu Ozbrojených síl Ruskej federácie.

Budúci rok si celý svet pripomenie 75. výročie víťazstva nad fašizmom. “Pri tejto príležitosti vo Vojensko-historickom parku kultúry Ozbrojených síl Ruskej federácie Patriot bola začatá výstavba Hlavného chrámu Ozbrojených síl ruskej federácie, do ktorého základov sa bude symbolicky vkladať zem z vojnových hrobov príslušníkov sovietskej armády, padlých za 2.svetovej vojny na území iných štátov, vrátane Slovenska,” uviedol Alexsej Fedotov, Mimoriadny a  splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike.

Minulú stredu sa aj Svidník pripojil k mestám, ktoré symbolicky budú súčasťou stavby Hlavného chrámu Ozbrojených síl Ruskej federácie. Do jeho základov sa vloží zem z hrobov príslušníkov sovietskej armády padlých v 2. sv. vojne na cudzom území. 

“Slávnostný ceremoniál odobratia hrste hliny na Pamätníku sovietskej armády vo Svidníku sa konal za účasti prvého tajomníka Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku Vladislava Kulikova a delegácie mesta Svidník na čele s prednostom úradu, mestskými poslancami a vedúcimi odborov Mestského úradu,” informovala Kristína Tchirová, PR manažérka mesta.  

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike začalo Spomienkovú cestu v Michalovciach. Posledná ceremónia bude 29. novembra na najväčšom masovom hrobe sovietskych vojakov na území Slovenska – na Slavíne v Bratislave. Súčasťou chrámu budú aj zem z hrobov v Michalovciach, Trebišove, Košiciach, Brezne, Zvolene, Žiline i Štúrove.

“Sme radi, že tento akt nebol ľahostajní ani verejnosti a prišli zástupcovia Oblastnej organizácie Zväzu protifašistických bojovníkov a študenti z Gymnázia Duklianskych hrdinov vo Svidníku,” dodala Tchirová. (ver)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.