Príďte si pozrieť diela výtvarníkov i fotografov

Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku zorganizovalo v Roztokách v jesenných mesiacoch plenér pre výtvarníkov a workshop pre fotografov, cieľom ktorých bolo podporiť neprofesionálnych výtvarníkov a fotografov v ich tvorbe. Rovnako cieľom bolo konfrontovať ich vlastné umelecké smerovanie a pracovné postupy v rámci projektu „Cesta za poznaním.“ Tento projekt zrealizovali za finančnej podpory Fondu na podporu umenia.

Výtvarníci zobrazovali vo svojich dielach najčastejšie krajinnú scenériu v okolí Roztok, pamiatky regiónu či dedinskú architektúru. Výtvarné kompozície odzrkadľujú citlivosť a emocionálne povahy výtvarníkov.

Cieľom workshopu bolo podporiť neprofesionálnych fotografov, konfrontovať ich vlastné umelecké smerovanie a pracovné postupy. Hlavným zámerom workshopu bolo prostredníctvom odborných vzdelávacích a praktických aktivít dozvedieť sa mnoho praktických rád ako fotiť zátišie v exteriéri a interiéri.

Zaujímavosťou je, že obrazy a fotografie z týchto podujatí sú prezentované na výstave vo výstavných priestoroch Podduklianskeho osvetového strediska vo Svidníku od 15. novembra do 15. decembra 2019. Diela si môže pozrieť aj široká verejnosť. Na výstavu 25 obrazov a 32 fotografií vás všetkých srdečne pozývame.

Katarína Grúsová

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.