V OBCI BEŇADIKOVCE ZREKONŠTRUUJÚ OBECNÝ ROZHLAS

Obec Beňadikovce s 200 obyvateľmi patrí medzi stredné obce nášho okresu. Od minuloročných volieb tu starostu robí Ladislav Šotík, ktorého sme sa opýtali na uskutočnené rekonštrukcie.

„Za obdobie jedného roku som síce neprevrátil vodu v potoku, ale snažím sa najlepšie ako viem. Podarilo sa nám získať príspevky na výmenu okien v sále kultúrneho domu a takisto som veľmi rád, že sa dokončila rekonštrukcia požiarnej zbrojnice. V blízkej budúcnosti prevedieme rekonštrukciu obecného rozhlasu, na ktorú sme už získali finančné prostriedky. Popritom sme zorganizovali niekoľko kultúrno-spoločenských akcií pre občanov, ako napr. Deň matiek, Úcta k starším a veľmi vydarený Športový deň. Momentálne máme plné ruky práce s prípravou obecného plesu, ktorý je naplánovaný na 28. decembra,“ informoval Šotík, ktorý je starostom ešte len prvé volebné obdobie. „O plánoch do budúcna sa mi len ťažko hovorí, keďže nerád by som dopredu sľuboval niečo, čo sa potom nemusí podariť. Vo všeobecnosti platí, že všetko začína a padá na finančných prostriedkoch. Je pred nami ešte veľa práce a stále sa dá niečo zlepšovať.“

MLADÍ Z OBCE ODCHÁDZAJÚ

Podľa slov starostu majú Beňadikovce okolo 200 obyvateľov. Počas roka tento údaj neustále kolíše, častokrát však smerom dole. „Počas môjho ročného pôsobenia sa udiali až 4 pohreby, ktoré v tak malej komunite vždy zamrzia. Populácia v obci je už vo vyššom veku, keďže mladí často odchádzajú za prácou do zahraničia. Som však optimista a verím, že sa raz vrátia naspäť k nám domov,“ hovorí Šotík, ktorý by chcel touto formou pozdraviť všetkých rodákov obce Beňadikovce, poslancov obecného zastupiteľstva, kolegov starostov a starostky, ako aj všetkých ľudí, ktorí sú mu nápomocní.

(lj)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.