Darcovia krvi dostali odznak

Krv je potrebná pre všetky nemocničné oddelenia. Je nenahraditeľná. To, čo obsahuje ľudská krv, nie je možné získať umelým spôsobom. Preto je dobré, že vždy sa nájdu dobrovoľní darcovia. A bolo by ešte lepšie, keby ich bolo stále viac a viac.

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi, ktorý sa oslavuje 14. júna, sa Nemocnica Svet zdravia Svidník rozhodla špeciálne poďakovať svojim darcom. “V tento deň každému darcovi, ktorý prišiel darovať tú najvzácnejšiu tekutinu, venovala odznak s textom Hrdý darca krvi. Tieto slová zaslúžene vyjadrujú nenahraditeľnosť činu darovania krvi. Darcovia sa zároveň posilnili občerstvením. Darovať počas Svetového dňa darcov krvi na hematologicko-transfúziologické oddelenie prišlo 50 ľudí a spoločne sa im podarilo venovať vyše 22 litrov krvi,” uviedla Jana Fedáková zo Sveta zdravia.

Darcovia krvi prichádzajú do svidníckej nemocnice každú stredu, kedy je odberový deň, aby pomohli tým najušľachtilejším spôsobom. Darovať krv môžu od 6.00 do 9.00 h. Za každé darovanie krvi je im personál nemocnice v mene svojich pacientov nesmierne vďačný. (red)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.