Svidníčania by chceli trhovisko v centre mesta

Ešte bývalé vedenie mesta Svidník rozhodlo o presťahovaní tržnice od Domu kultúry do areálu autobusovej stanice. Reakcie ľudí boli rôzne a do úvahy sa brali všetky názory. Zdá sa však, že tento slávne neslávny príbeh ešte nemá koniec. 

„Témou trhoviska sa zaoberám odkedy som sa stala poslankyňou. Zaoberali sme sa ňou aj s kolegom poslancom Kaliňákom ešte pred koronakrízou. Viacerí sme sa zhodli, že bývalé trhovisko je akýmsi centrom Svidníka,“ povedala poslankyňa Mestského zastupiteľstva Katarína Siváková, pričom poukázala aj na susedný Stropkov, ktorý má trhovisko v centre, či iné malé a chudobnejšie regióny. Trhovisko podľa jej slov do centra mesta jednoducho patrí.

 

NA TRŽNICU TREBALO MYSLIEŤ SKÔR

Zrealizovaná rekonštrukcia Domu kultúry ako aj pešej zóny bráni tomu, aby sa trhovisko vrátilo na svoje pôvodné miesto do centra mesta.

„Áno je to jedna z tém, ktorú som riešila, ale bohužiaľ, bolo sa treba pýtať, keď sa robil projekt na opravu domu kultúry, keď sa robil projekt na rekonštrukciu pešej zóny za 500 tis., lebo teraz máme reálny problém dostať tam trhovisko z dopravného hľadiska,“ uviedla  primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová, ktorá nevidí problém v tom, kde postaviť stánky, ale v tom ako zabezpečiť to, aby bolo priechodné aj z dopravného hľadiska a aby projekt z uvedeného dôvodu nestopol dopravný inžinier.

„To všetci dobre vieme, preto znova opakujem, bolo potrebné na toto sa pýtať, keď sa robila rekonštrukcia. Strašne ma to mrzí, pretože naozaj to trhovisko v centre dáva mestu nejakého ducha. Máme dokonca úlohu nájsť nejaký priestor. Všetky lokality, ktoré sa zdajú ako vhodné, nie sú mestské alebo je prekážkou dopravné hľadisko,“ spresnila primátorka a dodala, že aj naďalej budú skúšať alternatívny spôsob.

 

SOBOTNAJŠÍ TRH VHODNOU ALTERNATÍVOU

„Sobotňajší trh, kde si ľudia budú môcť prísť nakúpiť je možnosťou. Už v najbližšom čase dáme vonku termín a urobíme všetko preto, aby to bola veľmi pekná akcia. Keď sa to ujme a ľudia ukážu, že je potrebné trhovisko, tak sa tým budeme zaoberať intenzívnejšie,“ prisľúbila primátorka.

Ako ďalej uviedla, medzitým vzniklo vo Svidníku predajné miesto na ul. Gen. Svobodu a ďalšia malá tržnica na sídlisku Utra. V hľadaní najvhodnejšej lokality pre potreby tržnice sa i naďalej bude pokračovať.

„Máme krásnu pešiu zónu, ku ktorej by mohol pribudnúť krásne vysvietený názov Svidník. Myslím, že keby sme použili prenosné drevené stánky, ktoré by sa použili aj na rôzne iné slávnosti, nebol by to žiaden problém,“ zdieľal svoj názor aj poslanec Ján Vook, ktorý zdôraznil, že staré plechové stánky sú len oštarou.

 

-re-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.